Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Karosszéria javításhoz milyen...

Attee88 kérdése:

Karosszéria javításhoz milyen hegesztőt ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Üdv! A Család Ladáját és Trabantját kellene egy kicsit rendbeszedni, de lakatoshoz ne akarom vinni,nagyon drágán dolgoznak. Egy pár foltot én is fel tudnék rakni,de trafóval nagyon nehéz,nem szerencsétlenkednék. A porbeles hegsztők, vagy inverteres jó kasztnimunkához? És láttam olyat, hogy "védőgáz nélküli CO hegesztő" ez mit jelent? A válaszokat és a segítséget előre is köszönöm!

2013. szept. 9. 11:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"védőgáz nélküli CO hegesztő"


Ez nagyon tetszik! :)

2013. szept. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2013. szept. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A válaszokat köszönöm, bár semmivel nem lettem előrébb. Bár nem szakmám, foltoztam már kerékjáratot, alvázat a trabantomon ív-hegesztővel. Nehéz volt, de megcsináltam. A Karosszériás sem varrja le a foltot, csak 1-2 centinként "megcsípi" az anyagot. Azért kértem segítséget, mert felém nincs értelmes szakember, aki meg annak mondja magát azzal jön, hogy:"lemez,szegecs,tömítőpaszta". Én normálisan akarom kihegeszteni az autóm, erre akartam segítséget, tanácsot kérni. Az alap kérdés, hogy inverter,vagy porbeles hegesztővel lehet e vékony lemezen dolgozni. Márcsak azért is kérdés, hogy a kasztnis 70eFt-ot akart kérni csak a Ladáért, és még a Trabi sehol sincs. De egy kis teljesítményű hegesztőt 30-40-50 eFt ért belehet szeretni, én meg elpepecselnék vele.
2013. szept. 9. 11:39
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

A "védőgáz nélküli CO hegesztő" jelenti -egyeseknél- a porbeles hegesztőt. Itt a heghuzal közepében levő por helyettesíti a CO2 védőgázt.

A hegesztési munka is ugyanolyan mint a CO-s. Karosszéria munkához én ezt tudnám használni:

[link]

2013. szept. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A CO gép,MIG",azaz ez egy inert védőgázas huzal adagolós gép.

It az olvadt varrat védelmét a széndioxid gáz végzi.


A "CO nélküli" az a "flux Cored"(folyós mag) az meg 1 speciális adagolt huzal belsejében lévő por nagy hőmérsékleten védő gázzá fejlődik magában az olvadék környékén Ez képzi a védelmét az olvadt vasnak az oxidáció ellen ..a levegőtől. Így nem kell CO2 palack a hegesztéshez,hanem csak a gép..benne a spéci huzallal.


A varrat minősége utóbbinál nem valami tökéletes , a hagyományos CO2 MIG hegesztő géphez képest rosszabb ,és meg sem közelíti az AWI(TIG) eljárásét.

2013. szept. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A porbeles gépeket abszolút nem ajánlom.

Egyrészt a porbeles huzal ára horror, a simához képest.

Amennyit megspórolsz a co palackon, meg a gép árán, annak többszörösét ki fogod fizetni porbeles huzalra.

Másrészt nem lesz vele tökéletes a varrat. Nem mondom, hogy nincs létjogosultsága, de egyszerű felhasználóknak nem ajánlott. Speciális esetekben jön csak jól, pl

1. ha egyszerűen nincs elég hely a palacknak, vagy nincs lehetőség a használatára.

2. Ha nagyon szép, és erős varrat kell, akkor az iparban is szokták alkalmazni, de csak úgy, hogy mellé még co-t is nyomnak.

2013. nov. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 és ha huzatos helyen, vagy szabadban hegeszt vele ott jön igazán képbe a porbeles.
2021. szept. 29. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!