Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Műveleti erősítő! (? )

Műveleti erősítő! (? )

Figyelt kérdés
Éppen a műveleti erősítőt vesszük és nem értem, hogy hogyan van a szimetrikus vezérelhetőség! Hogyan van az, hogy egy me. pl. +12 és -12 volttal is működik? Mi az eggyáltalán, hogy -12 volt? Tudom hogy nullhoz képest a fesz. ábrán ez hogyan van de nem értem! Pl. egy 12v-os adapter hogyan lehet -12v??
2013. szept. 10. 17:59
 1/3 anonim ***** válasza:

"Pl. egy 12v-os adapter hogyan lehet -12v??"

Szimmetrikus tápegységgel:

[link]

2013. szept. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor ennek 3 kivezetése van?
2013. szept. 10. 19:00
 3/3 anonim ***** válasza:

A kettőstápnak 3 kivezetése van: plusz, mínusz és a kettő között a föld. Tehát a földhöz képest pozitív és a földhöz képest negatív a 2 vége.

Tehát ha van a földhöz képest +12 és -12 voltod, akkor a + és a - között 24 voltot mérsz.

Csináld ezt: összekötsz 2 laposelemet, az egyik pozitívját a másik negatívjához. Ez az összekötési pont lesz a föld és ehhez képeszt mérsz + vagy - feszültséget az elemek sarkain.

2013. szept. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!