Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kétzónás indukciós főzőlap...

Kétzónás indukciós főzőlap (max.3100-3500W) és egy hagyományos számítógép fogyasztása közti különbség?

Figyelt kérdés

Tehát,úgy tudom a leggazdaságosabb főzési forrás az indukciós főzőlappal való főzés. Talán a gázpalackos megoldás lenne még ettől is olcsóbb (?).Nemtudom....


Azért a számítógéppel szeretném összehasonlíttatni az indukcióst,mert a gép ha itthon vagyok reggeltől estig be van kapcsolva és a kutya nem foglalkozik vele,hogy mennyit eszik.Fogalmam sincs milyen sz.gép,csak egy vonalkódot látok a hátulján,nem is értek hozzá,nemtudom,hogy mennyit fogyaszt.Mondjátok meg mit nézzek hol nézzek meg rajta és akkor megírom,de vehetünk egy átlag gépet is fogyasztás gyanánt.


Fő dilemmám,hogy gázpalackos megoldásom legyen a konyhában vagy indukciós.


Remélem érthetően megfogalmaztam a kérdésem,köszönöm!


2013. szept. 14. 12:10
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsi még egy plusz kérdés,aki ért az ilyenekhez. Én eddig abban voltam,hogy pont befér egy gázpalack a mosogatóm alá a szekrénybe és most néztem,hogy inkább pont nem fér be.Szóval a plusz kérdésem,hogy létezik/lehet-venni a benzinkutakon kisebb gázpalackot is a hagyományos méretnél?
2013. szept. 14. 12:24
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát ha nagy átlagot nézünk akkor a fenti főzőlapnak a kb.tizedét fogyasztja egy modernebb asztali pc(300 W körül).


Az biztos hogy meg fogja emelni a villanyszámlát, pár ezer forinttal.A gáz biztos olcsóbb hiszen egy palack 5300 Ft körül van és átlag napi 1 főzéssel,időnként sütéssel is minimum 1-1,5 hónapig elég egy palack(nekünk például 2-2,5 hónapig tart de csak ketten vagyunk nem sokat főzünk-sütünk).

Egyébként átlagban ki lehet számolni mennyit fogyaszt a főzőlap. 1kWh áram 45 Ft körül van, 1 óra alatt 3,5 kWh-t fogyaszt maximálisan tehát óránként a veszteségeket is figyelembe véve kb. 200 Ft.

Napi átlag 1 óra használattal havonta 6000 ft és még erre jön egy szorzó amit rendszerhasználati díjnak hívnak így elmondható hogy havonta minimum 7-7500 ft ba kerül a főzőlap(és emlékezz vissza a gáz csak 5300!)

2013. szept. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A legkisebb normál palack a 11,5 kg azt kell betuszkolnod az adott helyre.Létezik 5 kg kemping palack is de azt nem győznéd cserélni sem idővel sem anyagilag.
2013. szept. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Már volt evvel kapcsolatban idén kérdésem (de most lett igazán aktuális a dolog):

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__436789..

Szóval már számolgattam az indukcióst.


Nekünk emlékszem kb. 3 havonta kellett palackot cserélni.Az,hogy 11 és fél kiló,most Nekem nem mondd semmit,inkább cm kéne,de már azóta kitaláltam más megoldást is,ha nem férne be.:) Csak a legideálisabb a mosogató alatt lenne,mert ott van csempézett falrész. Tehát ilyen kemping palackot is lehet a kúton cserélni? Gondolom hiába többször kell,de olcsóbb is a kisebb nem?Köszi!

2013. szept. 14. 13:28
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
A Pc azért nem fogyaszt 300W-t, nekem mindennel együtt (monitor, erősítő, nyomtató) fogyaszt netezés közben 150W körül, teljes terhelésnél nyilván többet, üresben kevesebbet, de ez átlagértéknek vehető. És nem egy ócska masina. Számoljunk 200-al maximum (átlagosan). Tehát kb 17-szer fogyaszt többe az indukciós mint a PC.
2013. szept. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Háztartási gázpalackok műszaki leírása(mérete):

[link]

2013. szept. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

5. üzenném, hogy az én gépem 400-500 W-ot fogyaszt.

Hozzáteszem elég komoly "munkagép". Én itthonról dolgozok, videókkal és hasonló komolyabb gépigényű dolgokkal babrálok.

Cirka 7-800 ezer Ft-os gépről van szó.

:D


A csórók meg csak folyassák a nyálukat. Hehe

Nekem ennyit megért 3 heti fizetésem.

2020. dec. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!