Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Dinamóval akkumulátort tölteni?

Dinamóval akkumulátort tölteni?

Figyelt kérdés
Ugyebár a dinamó váltakozó áramot és váltakozó feszültséget hoz létre, de lehetséges vele egy akkumulátor töltése? 6V, 3W-os a dinamóm. Ha lehet vele tölteni, akkor hogyan? Hallottam valamiféle diódahidas egyenirányítóról is. Valaki kifejtené nekem kicsit bővebben?

#akkumulátor #dinamó #Diódahidas egyenirányító
2013. szept. 17. 13:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem jól tudod. A dinamo egyenfeszültséget állít elő. A generátor az, ami váltakozó feszültséget hoz létre.

[link]

2013. szept. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

"a dinamó váltakozó áramot és váltakozó feszültséget hoz létre"

Nem. A dinamó egyenáramot hoz létre.

[link]


A generátor hoz létre váltóáramot:

[link]


Kérdés az, neked pontosan mi van?

[link]


"Hallottam valamiféle diódahidas egyenirányítóról is."

A dióda egy egyenirányító eszköz váltóáramból (lüktető) egyenáramot állít elő. Ezeket a diódákat hídba lehet kötni, így kétutas kétütemű egyenirányítást létrehozni.

[link]

2013. szept. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Lemaradt: a link kérdésed második felére válasz. Az egyenirányítók fajtájáról szól.
2013. szept. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Mágnes forog egy réztekercs körül és csakis 1 db vezető jön ki a dinamóból, így hogy lehet egyenáram? Azt hittem váltakozó lesz. Na de mindegy. Fogom tudni tölteni a dinamómról az akkumulátort? Hogy kell jól bekötni? Nekem azt mondták az aksi pozitív oldalát rákötöm a dinamóra, a negatívot meg le testelem és megy a töltés. Fog így működni?
2013. szept. 17. 18:04
 5/15 anonim ***** válasza:

Igen. Ha valóban dinamod van, akkor megy a töltés. Az áramokat pedig majd ellenőrzöd, ha akarod.

Közben pedig megkerült a másik pólus. A dinamo háza! :)

2013. szept. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Egyébként szinte biztos, h Neked generátorod van és nem dinamod. Akkor viszont kell az egyenirányító. Bár ha jó régi a cucc, akár még dinamo is lehet. Fotot tudnál feltölteni róla?

www.kepfeltoltes.hu

2013. szept. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

[link]

[link]


Újabb típusú dinamó. Akkor hol tudom a másik pólust is megtalálni? A dinamó háza? Hova rakjam a vezetőt? Painttal valaki legyen kedves jelölje be hova kell rakni. Biztosan fog tudni tölteni egy 6V-os zselés akksit?

2013. szept. 18. 16:25
 8/15 A kérdező kommentje:
Utána olvastam (kicsit megkésve...:D) és rájöttem ez egy generátor. Be fogom tudni kötni így is? Kell a diódahidas egyenirányító? Megvan a 2 pólus külön-külön vagy 1 vezetőn jön váltva?
2013. szept. 18. 19:37
 9/15 anonim ***** válasza:

"Be fogom tudni kötni így is?"

Nem, akkumulátor töltéséhez egyenáram kell.


"Megvan a 2 pólus külön-külön vagy 1 vezetőn jön váltva?"

Valószínűsítem az egyik pólus van kivezetve, a másik meg a generátor fémvázához csatlakozik - a bicikli (izzó)lámpájánál hasonlóképp van.


"Kell a diódahidas egyenirányító?"

Igen kell. Illetve tudni kéne milyen akkumulátort szeretnél tölteni, mert annak is megvan a módja (adott feszültségen, áramerősséggel).

2013. szept. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
6V-os zselés aksit szeretnék vele tölteni. Ha megvettem tudok mondani pontosabb adatokat is ha kell.
2013. szept. 18. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!