Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nemrég vettem Eneloop előretöl...

Nemrég vettem Eneloop előretöltött, újratölthető elemeket (AA,1.2 V Ni-MH,1900 mAh). Meg kell-e szerintetek "formázni" a használatba vétel előtt, és ha igen, akkor hogyan?

Figyelt kérdés
A vásárlás helyszínén, úgy emlékszem, azt mondták, hogy az elemeket először teljesen le kell meríteni, utána pedig teljesen feltölteni. Remélem, amúgy nem gond, hogy Energizer töltőm van, és nem Sanyo.

2013. szept. 18. 22:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Jól mondták, bár annyira nem érzékenyek a mai NiMH akksik.

Ha van hozzá megfelelő töltőd, amelyik cellánként tud tölteni, akkor célszerű azt a programot választani, amelyik a kapacitását ellenőrzi. Ilyenkor a töltő feltölti teljesen, majd kisüti teljesen az akksit és újra feltölti, miközben méri a kapacitását. A végén pedig kijelzi, h az mennyi.

2013. szept. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Sajnos a töltöm cellánként nem tud külön tölteni. Az igaz lehet amúgy, hogy a névleges MAh-kapacitás kb. 1,4-szeresét kell az aksikba tölteni ( [link]
2013. szept. 21. 14:53
 3/4 A kérdező kommentje:
A link helyesen: [link]
2013. szept. 21. 14:54
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy olvassa-e még valaki.

De az eneloopot tilos csepptölteni, vagy legalábbis nagyon nem ajánlott. Sőt az ilyen gagyi töltők nagyon gyorsan tönkre is teszik.

Az energizer amúgyis a legalja töltőket adja. Én sem gondoltam volna.

Azóta vettem egy profi töltőt. Sajnos ez is csinál csepptöltést de csak kis árammal. így nem olyan vészes. Ami már nagyon profi töltő az lenne 17-20e Ft abban kikapcsolható a csepptöltés, de kösz az már túl sokkkkk. Inkább kiveszem időben, hogyha feltöltőtt. Úgyis be tudom állítani, hogy kb mennyi idő alatt töltsön fel és így tudom figyelni és időben kivenni.

2015. jan. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!