Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Valaki segítene valamit...

Valaki segítene valamit mondani a működéséről a kapcsolóüzemű tápnak?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

Itt a kapcsolási rajz. Házi feladat a működésének a bemutatása, de nem nagyon tudom még ezeket a dolgokat.


2013. szept. 23. 20:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy ideje figyelem ezt a kérdést. Én csak amatőr vagyok az elektronika világában, - gondoltam - hagyok időt a nálam okosabbaknak. Akkor most vak vezet világtalant.

Először talán az MC34063 csip adatlapját kellene megkeresni.

A feladatot talán indítsd az analóg, és a kapcsolóüzemű szabályzók közti különbséggel. Szóval ez a csip úgy szabályoz, hogy ki-be kapcsolgatja az áramot, amit az L1 - C3 szűr. L1 tekercs még az energia tárolás feladatát is ellátja.

A kimenő feszültséget az IC 5-ös lába figyeli az R3 -R2 feszültségosztón keresztül.

Dióhéjban ennyi.

2013. szept. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm ez is megtette volna :)

De elkéstél mert már a beadandómat leadtam addigra :D

2013. okt. 4. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!