Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Laptopnak árt ha szinte egész...

Laptopnak árt ha szinte egész nap megy?

Figyelt kérdés

Most letöltök több filmet, ezért, egyébként csak napi 1-2 órát megy átlagban.

Kell "pihentetni" ?


2009. nov. 6. 23:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem, végülis sokan töltenek le és egész nap járatják
2009. nov. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%
az aksinak igen
2009. nov. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
ha megfelelő a hűtése, akkor semmi baja sem lesz. hűtőpad jó lehet alá. akku ha nagyon forró, akkor hosszútávon jó ha kiveszed, de néha tedd be és használd mert ha sokat van használaton kívül az se tesz neki jót
2009. nov. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
Nem, azért van. Ám az akkumulátor jó kérdés, hiszen ha állandóan be van kapcsolva, akkor állandóan töltés alatt van, romlik a cellák élettartama.
2009. nov. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam, h. ttál feltöltöm, 3 órát bír az aksi, 2 óra 40 perc után bekapcsolom a töltést, feltöltődik, és újra megy ez :)
2009. nov. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom, hogy vedd ki az akksit, menjen a gép csak hálózatról. Alulra tegyél hűtést, vagy ha nincs otthon, akkor emeld fel, hogy el tudjon alatta menni a levegő. Így jó lesz, és nem megy tönkre semmi.
2009. nov. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, kivettem az aksit, most így megy a letöltés :P

Nincs hűtőpadom, de mióta megvan a laptopom mindig megemelem egy kisebb könyvvel az alját, mert barátnőmnek úgy ment tönkre, hogy nem tudott szellőzni és felforrósodott, szóval erre figyelek!

2009. nov. 7. 11:44
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

8:59 nem egészen úgy van az. Hiába van bedugva a laptop, attól az aksi még nem fog töltődni. Az aksi csak akkor kap áramot, ha ténylegesen szükség van rá.

Egyébkéne meg ugyanannyira árt a laptopnak, ha állandóan megy, mint amennyire egy normál gépnek: annyira, amennyire a természetes amortizáció árt.

2009. nov. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A melegedéssel kapcsolatban: fújd ki (vagy porpisztolyjal, vagy ha jó a tüdőkapacitásod, szájjal) a venti környékéről a port! Az nagyon sokat számít melegedés szempontjából.

Az aksit viszont a helyedben visszatenném, hisz épp az az előnye a laptopnak, hogy ha mondjuk beüt 90%-nál egy áramszünet, nem lesz oda az egész letöltés. ;)

2009. nov. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szerintem árt. legalábbis nekem az aksim már bánja rendesen, és eléggé fel tud forrósodni, néha kicsit lassú. végülis semelyik gépnek sem tesz jót, ha nonstop megy, mert hát fogyóeszköz.
2010. máj. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!