Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 200 ezer forintból mit vegyek?...

200 ezer forintból mit vegyek? Jelen generációs konzolt (x360/ps3/wiiU) vagy következő generációs, , next gen'' konzolt vagy pc-t. Bővebben lent! Zöld kéz megy!

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem hogy melyikre lenne érdemes beruházni?

jelen generáció: Már 60-80 ezerből kijön (TV van). És lenne pénzem játékokat vásárolni,de viszont grafika rosszabb azt mondják.

Következő generáció: 125-160-ból ki jönne de úgye csak decemberben!Grafika jobb lenne ! Még így maradna pénzem 1-2 játékra.Viszont nem ismert hibák elő jöhetnek(szintén csak hallottam) TV szintén van.

PC:

Majdnem 200 K lenne maga a gép +monitor(valami olcsóbbat néztem)egér+billentyűből is csak pár ezer Ft- os van.

És jelenleg max 1 játékra lenne pénzem.És mire össze ön megint annyi.Viszont elvileg ezen a legjobb a grafika.Vannak free to play játékok de itt nem érezhető a jó grafika ,nem?

Viszont még soha sem volt konzolom és nagyon félek ezt venni.1. Irányítás (főleg mert szeretnék FPS-ekkel is játszani)2.Angol nem igazán megy csak lassan értem meg a szövegeket.

Most van egy laptopom de a gta san andreast viszi minimum beálításokon.

Nem tudok dönteni, kérlek segítsetek!



2013. okt. 6. 22:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
Én a helyzetedben gépet vennék, többre mész vele mint a konzollal, és ha anyira szorul a hurok akkor szedheted is rá a játékot..200ból elég jo cuccot ki lehet hozni ha okosan csinálod, 150 et egy konzolert ki nem adnek.
2013. okt. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nextgen konzol, a mostani laptopod meg elég netezésre.
2013. okt. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ez két különböző válasz volt.Akkor most mi?

Ment a zöld kéz!

2013. okt. 6. 22:37
 4/12 A kérdező kommentje:
Esetleg kifejthetnétek érveitek.
2013. okt. 6. 22:40
 5/12 anonim ***** válasza:

Többe kerül egy PC mint a konzol, ez tény.


Viszont konzolra drágábbak a játékok ez is tény. Aztán hogy multizhass, azért is fizetni kell valamennyit.


Összességében anyagilag kb ugyanúgy jössz ki tehát ezt nem mondanám szempontnak.


A PC-t is rákötheted a TV-re, tehát még monitor sem kell feltétlenül.



Amin érdemes elgondolkozni:


-Vannak konzol exkluzív címek. Ezek nem jönnek PC-re. Ha ezekkel akarsz játszani, akkor mindenképp konzol kell

-Generációváltásnál a régi játékaid nem biztos hogy használhatod. Tehát a régi konzolt meg kell tartanod.


Ez csak két példa volt. De szempont az is, hogy egyébként másra is használod-e a pc teljesítményét? Mert ha használsz olyan alkalmazásokat, amihez jó ha van kakaó, megint picit a PC felé billen a mérleg.


Nehéz döntés ez most, jelen generációs gépet én már nem vennék, next gent pedig kiadás után legalább egy évvel, hogy az esetleges hibák előjöjjenek, és kiderüljön, melyiket éri megvenni.


Ez most tényleg nehéz döntés, de ha nincs min játszanod, én most azt mondanám PC-t vegyél (én is azt vennék). Az egyedüli buktatója a next gennel szemben az exkluzív címek lehetnek.


Ezt persze ne vedd készpénznek, de én így látom most a helyzetet.

2013. okt. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Még egy érvet a PC mellett inkább külön kommentben írok, mert kicsit "szürke" folt.


A legtöbb játékot vásárlás előtt letöltheted, kipróbálhatod hogy tetszik-e, és elég utána megvenni. Így nem dobsz ki feleslegesen pénzt olyan játékért, ami nem éri meg. És ezzel nem azt akarom mondani, hogy warezolt játékokkal játssz.


Példa: Én nem tudtam eldönteni, hogy nekem tetszik-e a PAYDAY 2, ezért letöltöttem, játszottam vele, és megvettem. De ha rögtön megveszem, és nem tetszik, akkor gyakorlatilag kidobok 10K-t a semmire. Ezért kár, hogy ma már nem divat a demo verzió.

2013. okt. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 TaKy99 ***** válasza:

#6:

"A legtöbb játékot vásárlás előtt letöltheted, kipróbálhatod hogy tetszik-e, és elég utána megvenni."


Ez igaz a Playstation Store-ra is.

Rengeteg Demo és Full Trial (1 óráig a teljes játékkal szabadon játszhatsz) van fenn.


Az XBox-ról nem tudok nyilatkozni, az nincs...

2013. okt. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 TaKy99 ***** válasza:
Illetve a hátránya a PC-nek, hogy 1 év múlva költhetsz rá még 100e-et, és a köv évben még 100e-et hogy szinten tartsd...
2013. okt. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha csak game-ra kell akkor konzolt vennék mivel azon mindig maxon tud menni minden game...

Pc-t meg akkor vennék ha másra is használnád nem csak game...mert ugye egy idő után elavul...


Ha már van ennyi pénzed akkor ne ps3at vagy boxot vegyél hanem várd meg a kövi konzolokat szerintem.


Ezek a "nem ismert hibák" csak parázós emberek véleménye... Tény hogy mikor a ps3 a 2.ik verizós (60gb) ps3 at kiadta sárga ledes lett a legtöbb... de az 1. a 40gb osnál nem volt ekkora veszély..

+Azóta fejlődtek is pl slimgépek már nem romlanak... szal nem hiszem hogy úgy elqrnák a ps4-et

2013. okt. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Illetve a hátránya a PC-nek, hogy 1 év múlva költhetsz rá még 100e-et, és a köv évben még 100e-et hogy szinten tartsd..."


Ez tévhit, nem kell évente 100 ezret rákölteni. Anyagi szempontból gyakorlatilag azonos a konzol és a pc, ahol az egyik olcsóbb, ott drágább a másik, egálban vannak.


Nem parázás hogy hibás lehet, és itt nem is a PS-re gondoltam. 2005-ben jelent meg az Xbox, és gyakorlatilag a 2008-as jasper lapig fennállt a hírhedt három ledes hibalehetőség. Oda kellett figyelni, hogy ne melegedjen túl a gép. A PS megbízhatóbb volt.



Köszönöm az infót, nem tudtam, hogy a PS-n még vannak demok. Nem is értem, miért veszett ki PC-s vonalon szinte teljesen.


Igazából nincs örök érvényű igazság. Nekem szükségem van az erősebb gépre a munkámhoz, így ami olyan azt azon játszom. Mégis van konzolom az exkluzív címek miatt. Nem érdemes tábort verni egyik megoldás mellett sem.


[link]


Ezt is érdemes átolvasni, sok tévhitet megválaszol, mindkét oldalról.

2013. okt. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!