Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Transzformátort, stabilizator,...

Transzformátort, stabilizator, volt külömbség. Lenneb részletezve. Valaki segítene?

Figyelt kérdés

A felállás, hogy van egy transzformátor, ami után egy stabilizátort, ez után az égősor.

A stabilizátor gyenge, szerkezetileg. Rövid időtartamú.

Kicseréltem a stabilizátort, egy másikra. Ami 230V -al is müködik, kiprobáltam.

A transzformátorom 20 voltra csökkent.

Az Amper mindenhol azonos. Vagyis mindkét stabilizátoron 3 amper van feltüntetve.

Egyenként minden elem müködik, egyik sem hibás.

Nincs polaritás probléma sem.


Amit nem értek hogy a stabilizátorba beérkező Volt ami nem passzol. Mi a külömbség a kettő között, és miért nem megy?


A válaszokat előre is köszönöm.



2013. okt. 14. 13:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Eléggé zavaros a kérdésed! Nekem is lenne néhány:


Van egy égősorod, de az hány voltról üzemel?

Van egy transzformátorod, annak mekkora szekunder feszültsége?

Van stabilizátorod, ráadásul kettő is?

Égősorhoz minek a stabilizátor?

Mit akarsz -konkrétan- megtudni?

2013. okt. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
egy kapcsolási rajzot feltehetnél vagy egy fényképet az összeállításról egy képmegosztóra, mert a leírtak alapján nem igazán érteni, hogy miről van szó.
2013. okt. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Gugu Gabor ***** válasza:

Na most ha jól értem akkor van egy trafód ami 230V ról tranzformál 20V-ra. Ez eddig oké. Utána van valamilyen stabilizátor (esetleg pontos típusa?

Polaritásproblémát nem nagyon értem szerintem itt a trafó és a stab között kéne egy egyen irányítás.. már ha jól gondolom hogy mire gondolsz. Egyébként mit szeretnél működtetni róla?

2013. okt. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Gugu Gabor ***** válasza:
Pontosabban annak az égősornak milyenek a paraméterei?
2013. okt. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Tudod, hogy mid van? Le tudod irni? Meg tudod, akarod fogalmazni a kérdésedet? Ha igen, akk rajta!
2013. okt. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

A transzformátor után van egy stabilizátor, azt szeretném kicserélni. Az égőnek 20 voltra van szüksége.

Az égő, csak egyenárammal müködik.

Szoval kicseréltem a stabilizátort, és nem megy a rendszer.


Annyira nem értek hozzá, hogy milyen stabilizátor, stb.

Sajnos csak annyit ir rajtuk hogy bemenet x Volt és alatta hogy 3 Amper.


Az egyik bemenete 230 Volt a másik 20 Volt.


A transzformátor 230V-rol 20V-ra csökkent.


Konkrétan azt szeretném megtudni hogy mi a külömbség a két stabilizátorom között és mi miatt nem müködik.

2013. okt. 14. 13:34
 7/14 anonim ***** válasza:
#5 vok. Egy picit jobb. Van egy transzformátorod 230V bemenet, 20V kimenet. (Ha az égöre csak egyent lehet kapcsolni, akkor vszinüleg nem stabilizátorod, hanem egyenirányitod van utána.) Tényleg jobb lenne ha képet tennél ki az épitöelemekröl.
2013. okt. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

zárlatos az egyenirányító hidad, vagy zárlatos az égősor vezetéke, vagy a program-panelja... ezáltal leterheli a trafót.

(nem melegszik a tekercselés?)

2013. okt. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

előző válaszom (#8) hagyd figyelmen kívül!

...ugyan is, már "kezdem kapiskálni" az lehet a gondod, hogy a trafóból kimenő szekunder feszültség értéke, az egyenirányítás hatására csökken.

Ez természetes jelenség!

próbálj meg, a diódahíd, +/- ágai közé, egy nagy teljesítményű, min. 2000 μF értékű, min. a sec feszültség kétszerese feszültségű, elektrolit kondenzátort kötni.

meglátod, mindjárt más lesz a "leányzó fekvése"

pl. optimális esetben, a 20 V~ feszültségből, előállíthatsz 28 V egyenfeszültséget.

itt nézelődj a témában:

[link]

2013. okt. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Az égő, csak egyenárammal müködik."


Ilyen égő NINCS, (ráadásul 20 voltos!)illetve ha van, az nem égő!!!

Egy "égősornak" egyébként sem szoktak stabilizált feszültséget előírni!

Kérdezőnek fogalma sincs a dolgokról, mi meg itt görcsölünk!

2013. okt. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!