Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Meg mernétek venni egy olyan...

Meg mernétek venni egy olyan tabletet ami vásárlók által még nem volt tesztelve?

Figyelt kérdés

[link]


Erről lenne szó. Találtam róla egy tesztet a tech-en és 8,3-as értékelést kapott. Ami tényleg nagyon jó, de még nem jelent meg az üzletekben. Tényleg ilyen jó lenne, ennyiért?



2013. okt. 15. 07:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"de még nem jelent meg az üzletekben."


Akkor nem kell aggódnod mert ha nincs a boltban, nem tudod megvenni.

2013. okt. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a tartalmas, és hasnos választ. Nyilván nem sikerült értelmezned a kérdésemet.
2013. okt. 15. 16:59
 3/11 anonim ***** válasza:

Én egyfolytában ezt csinálom... :D

Jó ez egy kicsit erős így, de 5-6 tabletet már biztos vettem úgy, hogy alig tudtam róla információt gyűjteni. Tudod mikor kapsz igazán infót egy tabletről? Kb. a megjelenéstől számított fél év múlva (nem infót, hanem igazi, értékelhető, nem elfogult, nem kezdeti tapasztalatokról szóló infót), akkor meg az út felét, ami az elavulthoz vezet már jócskán elhagyta.

Wayteqben tegnap csalódtam egy hatalmasat. Ill. mondjuk inkább úgy, hogy megismertem, mert hát csalódásnak nem lehet nevezni azt, ha valamivel kapcsolatban egyből rossz élmény ér, az nem csalódás, hanem tapasztalat. Nekem megvan a véleményem, s igen, előítéletes vagyok, nálam elég egy rossz termék egy brandből, s az többé kerülendő. Többször soha nem venném meg egy terméküket sem, inkább a kínai piac, még akkor is, ha le kell adóznom, még úgy is olcsóbb, s legalább náluk nem számítok semmi kiemelkedőre, ellenben ha azt jól megválogatod, akkor a felhasználók utómunkálatokkal kellő magasságba emelik.

Ha garanciával szeretnél vásárolni vagy szánjál többet egy tabletre vagy ne vegyél.

Pusztán a száraz adatok alapján, komoly játékokra nem igazán alkalmas, némelyikkel elég komolyan meg-meg lehet izzasztani. A felbontás korrekt, az akku borzalmas, kb. 3 órás akkuidőre számíts, nyilván a fényerő csökkentésével kitolható 4 órára is, játék mellett pedig 2 óránál többre ne számíts. Ha már játék, a 8GB ram baromira kevés, ha egyszer ma már 2GB körül járnak a komolyabb játékok.

Ja s mindigTV alkalmazás, mint extra??? Vicc! Megy az összes tableten. Árulhatnák mindegyiket ezzel a szöveggel, sőt gyak. felsorolhatnánk az összes kompatibilis applikációt, s akkor azt biztos nagyon vennék, ha 100 oldalas lista lenne egy tabletnál. :D

Wayteq 70QCI egyébként kb. ugyanez, arról meg nem sok jót olvastam eddig.

2013. okt. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nos akkor azt hiszem erről le is teszek, bár a wayteqen én még csak a hírét hallottam (hogy mennyire ismert meg elterjedt) de hogy azon belül jó e vagy rossz, nos erre is váaszt kaptam. Ilyen árban 30 ezer körül milyen tabot tudnál ajánlani? Vagyis melyiket? Hármat néztem még ki az overmaxot (quattor jaj ez nagyon nagyon tetszik :D), a concorde rokee-t (bár arról is azonnal lebeszéltek, de az ára elfogadható szerintem mondjuk annak meg a procija kicsi) meg a Goclevert.
2013. okt. 16. 19:14
 5/11 anonim ***** válasza:

Mondom, vagy több pénz vagy jobban jársz ha semmi. Sajnos egyiket sem merem ajánlani. Épp pár hete olvastam itt overmaxnál több mint 1 hónapos szervizelésről, s erős a gyanúm, hogy nem a véletlen műve, mivel ez jól bevált dolog a myaudio, a dps-nél egyaránt, szóval ezek a "márkák" ilyenek. Képesek 1 hónapig molyolni egy eszközön, s addig meg tablet nélkül vagy ugyebár, hibák meg lesznek bőszen, ha ilyen márkák közül válogatsz. Hidd el, nem éri meg! Van, hogy az olcsóbb a drágább.

Én eddig még egyszer sem vettem tabletet magyar boltból, az összeset Kínából rendeltem, bevállaltam, hogy nincs gar. s ha hiba van, akkor azt én magam oldom meg, ha végzetes hiba, akkor pedig megy a kukába. Tele vannak hibákkal a kínai tabletek is, gyak. amit itt kapsz ilyen márkanevek alatt, az is ugyanonnan jön, minőségét tekintve ugyanaz csak drágább, de jól tükrözi, hogy mi a helyzet a Magyarországon kapható olcsó tabletekkel. DE! Ezt soha nem ajánlom senkinek sem, mert a garancia, az nagyon sokat jelenthet olyannak, aki nem ért hozzá olyan szinten, hogy Ő maga javítsa. Így tényleg csak azt tudom javasolni, hogy emeld az árat. Minden árkategóriában van bestbuy, én is szoktam "ajánlani" a Rokee-t, akár a wayteq termékeit, de ezt csak olyanoknak, akik elviselhetetlen kínt éreznének, ha nincs tabletjük, s emellett viszont nem tudnak összekaparni még némi pénzt a mutatványra.

Az első tablet amit ajánlani tudnék neked, talán a Concorde Speed, utána pedig az Asus memopad HD 7, ezek árban feljebb vannak, mint 30.000, de tény, hogy kevesebb csalódást okoznak neked, utóbbira merem mondani, hogy abszolút nem fogsz benne csalódni.

Rokee-t is ajánlom, mert sok bajod azzal sem lesz, ha nem játékra akarod használni s ezt nem azért mondom, mert kiváló tablet, hanem a Concorde ált. korrekt a garanciát illetőleg, jó a szervizük, nem béna banda. Többen mondták, hogy napi egyszeri leállítást igényel, annak érdekében, hogy ne legyenek nagyobb lassulások. Az akku szintén nem túl jó (de kb. 40-45 ezerig kell mennünk, hogy jó akku egyáltalán szóba kerüljön). A kijelzője TN paneles, ez kis betekintési szöget biztosít csak, Rokee-nál az átlagnál jobb, kb. 30-35 fok, viszont ez még így is baromira messze van egy IPS kijelzőtől, ahol ez 178 fok. Zavaró tud lenni általános használat közben is. Továbbá álló módban való használatnál a színek nem az igaziak, az olvashatóság mértéke csökken. Ezek vannak 30-ért. Nem nagyon lehet válogatni! Mindegyikkel vannak gondok bőven.

2013. okt. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ne erőltessétek, ha a kérdsző eldöntötte hogy neki lom kell, akkor azt fog venni és kész. Mert az olcsó.

Az alap kérdésből az túnik ki hogy neki játékra kell.

De pénz az nincs. Tehát marad az ami olcsóért van.

2013. okt. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Először is egyedül vagyok. :D Mindkét válaszoló én voltam, már azok közül, amiben az ár feljebb tornázása van javasolva.

S egyelőre nem nevezhető ez erőltetésnek, mivel nem mondta ki konkrétan, hogy nem tudna több pénzt előteremteni egy tabletre.

No meg tényleg, nem szoktam én ezt görcsösen erőltetni, ahogy korábban le is írtam, javaslom az olcsóbb tableteket is többeknek, csak mellé leírom, hogy mire számíthat, ha az úgy neki OK, akkor vegye meg.

2013. okt. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Az alap kérdésből az túnik ki hogy neki játékra kell. "


Ezt nem tudom miből szűrted ki hogy nekem erre kellene, de valószínűleg saját magadból indultál ki, ha ez fogalmazódott meg benned.

Egy jó tabletet szerettem volna ami nem produkálja azokat a hibákat mint a 10-en ezres társai, és a concorde speed (végül emelett döntöttem) nagyon remek. :) Elsősorban olvasásra kellett volna, de lássuk be az android nem áll meg itt tudásban, nyilván vannak rajta játékok is gyönyörű a grafika, eddig semmi gondom nem volt vele. A lom ahogy fogalmaztál pont nem illik erre a tabletre, én 35 ezres készülékre nem mondanék ilyet. Ha lett volna rá több, akkor már másik gépet veszek, nem pedig egy tabletet.

2013. okt. 27. 09:41
 9/11 anonim ***** válasza:
Speed jó választás volt. A töltési időre volt korábban panasz, hogy iszonyatosan sokáig tart a feltöltés, erről esetleg mondhatnál valamit, mi a tapasztalatod? Lett-e azóta javítva a hiba, így bátrabban merném ajánlani másnak is.
2013. okt. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Viszonylag gyorsan feltölti. Legelső töltésnél hirtelen felugrott 30-40 %-ra utána egyenletesen töltötte fel. Nagyon sokat bír, a fényereje nagyon meríti, azt le is szoktam venni nullára odabent szobában tökéletesen lehet látni így is. Merülése változó, attól függ nyilván mennyit használom, játékokkal, wifivel, olvasással mindennel együtt bírta egy teljes napig is, tehát a max 8 órás üzemiőd sem teljesen igaz rá, el lehet azt húzni tovább is. Ilyen szempontból nincs vele probléma, de ha már kérdezted leírom: a töltője nem volt jó, igazából még most sem.

Olyan a kialakítása a tabnak hogy a hozzá kapott töltő végének gumis része nem engedi teljesen bepattanni azt a kis pöcköt a tabba. Így egyetlen egy helyzetből lehet csak tölteni. És ha az valamilyen úton módon elmozdul akkor ugye megint nem tölt. Van rá egy év gari, ha később mégis annyira zavarna akkor kicserélem. De egyébként ugyanúgy működik vele, csak ugye kicsit macerás ott mindig állítgatni. Ez valószínűleg nem általános hiba, mert nem találkoztam még ilyen véleménnyel.

2013. okt. 28. 08:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!