Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan működnek a CNC gépek?...

Hogyan működnek a CNC gépek? Mennyire nehéz elkészíteni egy alap gépet? Tudtok esetleg olyan oldalt, segédletet, amivel jobban belemélyedhetek a témába?

Figyelt kérdés

2013. okt. 24. 19:37
 1/5 anonim válasza:

Még sima esztergát csak csak de CNC-t. :S

Jobban jársz ha veszel egy használtat inkább. Elkészíteni sem lenne olcsóbb, a minőségről meg nem is beszélve.

2013. okt. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagyon preciz mechanika kell hozzá,elektronikai szinten nem egy nagy művészet egy step-dir rendszerű meghajtót építeni. A lényeg az,hogy nagyon kis kitérésű ( kb 1 fok/ impulzussor) léptetőmotorokkal mozgatod a maróeszközt , a program tudja,hogy hány impulzussort kell kiküldeni az adott tengely kívánt elmozdulásához


Elég sok info lelhető fel belőle a neten :)


[link] -de ha nem vagy képes kottyanásmentes, preciz mechanikát épiteni,akkor mélyen zsebbenyúlós téma,mivel egy lineáris csapágy+ sin+kocsi 50eFt felett kezdődik és ugyebár ebből 3 kell egy maróhoz( vagy 2 az esztergához,habvágóhoz) . Erős léptetőmotorok darabja is valahol itt kezdődik.

2013. okt. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jah és vezérlőt vehetsz az ebayen sokkal-de sokkal olcsóbban,mint ahogy Te valaha is el tudnád készíteni ..


pl. [link]

2013. okt. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy számítógépvezérelt marófej az X-Y-Z tengely mentén mozog az asztal (munkadarab) "felett". A marófej egy, az asztaltól független, oda-vissza mozgatható konzolon helyezkedik el. A marófej pedig szintén balra-jobbra, és le-fel mozog, a konzoltól függetlenül. Imádom ezt az oldalt, rengeteg mindent csináltam innen. Többek között CNC-t is, de azt eladtam sajnos. [link]
2013. okt. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Igen én is nagyon szeretem ezt az oldalt, igazából innen jött az ötlet hogy megkérdezzem ezeket a gépeket. Láttam hogy sok útmutató van az elkészítésükről. Miket építettél? :)
2013. okt. 24. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!