Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen eszközök (alkatrészek)...

Milyen eszközök (alkatrészek) szükségesek egy vezetékes mikrofon (adó) és hangszóró (vevő) kiépítéséhez?

Figyelt kérdés

Egyik szobából a másikba szeretnénk a hangot átjuttatni vezetékesen.

A szakértő válaszokat, előre is köszönöm.


2013. okt. 31. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Amit ilyen körlülméányesen körbeírtál, az egy egyszerű erősítő. Mikrofonbemenet, hangszórókimenet, vezeték.


Mivel a kérdésed alapján nem vagy a tudás birtokában, amivel ez megépíthető, inkább vegyélkészen egy építőkészletet, benne van a panel és minden alkatrész. A Conrad kínálatában találsz ilyesmiket, a keresés örömét nem akarom elvenni tőled.

2013. okt. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Valóban nem vagyok a Tudás birtokában. Megkeresem Conrad-ot.

Tehát egy erősítőbe kell bedugni a mikrofont és hangszórót.

köszönöm a választ

2013. nov. 1. 08:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Kell neki még egy tápegység is, ami ad 12V-t, vagy amennyit a kapcsolás megkíván. Meg lehet építeni ezt is, vagy készen veszel egy stabilizált dugasztápot.


És tényleg csak annyi, amennyit írtál: összeforrasztod, és bekötöd a megfelelő csatlakozókba a mikrofont és a hangszórót.

Lehetnek még gondok, pl. ha egy kondenzátormikrofon-kapszulát szeretnél használni, és az erősítőd nem ad ki neki tápfeszültséget a mikrofonbemenetre, akkor nem fog szólni.

Kicsit segítek, mert már te is utánanéztél :)

Szükséged lesz egy tápegységre:

[link]

Egy mikrofon-előerősítőre (mikrofon is van benne):

[link]

És egy végerősítő:

[link]

Sajnos sztereo, legfeljebb majd csak az egyik oldalát használod.

2013. nov. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Így már nagyot segítettél. Én hiába keresgéltem a nagy ismeretlenben, úgy, hogy azt sem tudtam pontosan, mit keresek. :)

Köszönöm szépen a segítséget mégegyszer.

2013. nov. 1. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!