Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az aram nem lett leföldelve,...

Fenyleny kérdése:

Az aram nem lett leföldelve, hanem F1 -es vmi lett beikattva, ez is jo? Tudna vki tanacsot adni? Mert en ezt nem ertem. Mi ez az F1? megrazhat az aram ha gepeket hasznalok? Köszönöm elöre is a valaszt!

Figyelt kérdés

2013. nov. 30. 19:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Az aram nem lett leföldelve


Hát az tényleg nem lett.


megrazhat az aram ha gepeket hasznalok?


csak ha elektromos árammal működőeket. A sima egykaros emelő is gép, de az nem megrázni fog, hanem a lábadra esni.

2013. nov. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nem F1, hanem Fi relé. Ha jól működik, és helyesen van bekötve, nem rázhat meg az áram. Viszont ettől függetlenül a védővezetőt be kéne kötni (szakembernek).
2013. nov. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A Fi-relé egy okos szerkezet, ami azt figyeli, hogy az az áram, ami a fázisvezetőn bemegy, a nullavezetéken ki is jön-e. Ha nem, csak valamivel kevesebb, akkor ez az áram csak valahol a föld felé szivároghat el, falon, háztartási gépen, emberen keresztül. Ha ez meghalad egy típusspecifikus értéket (10 mA, 30mA, 100mA, 300mA), akkor a Fi-relé leold.
2013. dec. 1. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
Földelés kiépítése kötelező,Fi-relé pedig erősen ajánlott.Különben minek tettek be relét?földelés nélkül úgyse működik.
2013. dec. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
29%

Ne értsél már hozzá ennyire, kedves előző.

Működik a fi relé földelés nélkül is. Be sincs kötve a föld, csak az 1 vagy 3 fázis, és a 0 megy keresztül rajta.

És azt figyeli, amint mondtam. Ami áram bemegy, annak ki is kell jönnie. Ha a vezetékekben polaritáshelyesen összeadva az áramok összege nem nulla (vagyis a 0-vezetőn kisebb, mint a fázison), akkor a fi relé leold, mert az az áram valahol elment más felé, testzárlatos gépen, kádba esett hajszárítón, bármin keresztül. Ha az adott lakás teszem azt földeletlen hálózatú, mert olyan régi, attól még a fázis a földhöz képest 230 voltra van, tud folyni a föld felé szivárgó áram.

2013. dec. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Pontosan ! , ugyanezt mondta nekem a villanyszerelö, aki bekötötte, hisz ez egy 100 eves haz.

Tehat, ha jol ertem csak arra kell ügyelnem, hogy jo es uj elektromos gepeket hasznaljak?

2013. dec. 1. 17:37
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem vagyok villanyszerelő, de szerintem valamelyik kis helyiségben (visesblokk, stb), feltételezve hogy a földszinten vagy, a apdló egy részének bontása után le lehet fúrni egy szabványoknak megfelelő földelőszondát (ha nem a pinca van alattad...).
2013. dec. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
4. válaszadónak: A fi relé is kötelező! Ún. kiegészítő védelemnek. Nem hagyható el.
2013. dec. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Új bekötésnél igen.
2013. dec. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Új bekötésnél, és "jelentős mértékű" belső felújításnál is.
2013. dec. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!