Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ki lehet-e küszöbölni az...

Ki lehet-e küszöbölni az ellenállás szerepét egy ledsor volágításánál így? (lentebb)

Figyelt kérdés
Ha egy töltő 3.6v-os és 200mA-t tud, akkor arra ha egy ledet rákötök, akkor kell egy ellenállás ha jól tudom! Ezt ki lehet úgy küszöbölni, ha a led 20mA-os, hogy akkor 10db-ot párhuzamba kötök és úgy üzemeltetem? 200mA-t tölt a töltő, az 10x20mA-os lednek felel meg, a led nyitófeszültsége, 3.4v... Működik így?

#töltő #LED #nyitófesz
2013. dec. 1. 09:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Működik de le fognak hurrogni, hogy butaságokat mondok.

De csak akkor működik, vagyis csak működne, ha a töltő tényleg 200mA-t bírna. Ha kicsit többet is bír akkor már bukta van.

Amúgy a LED-nek adj inkább 12-15 mA-t. Akkor nem lesz gáz úgy se ha kicsit ingadozik.

2013. dec. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Kipróbálom, amúgy igazad van kevesebbel fogom, kiszámolom majd! :)
2013. dec. 1. 19:56
 3/5 bamboochatheone ***** válasza:
Mivel feszültséget ad a töltő ezért az áramerősséget nem kell figyelembe venni. Teszel a led elé egy 50ohm-os ellenállást és örök élet meg egy nap. De ez csak egy, Max három led esetén működik így.
2013. dec. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam, egyenlőre okés és nem melegedik, a fénye sem változott 1-2 óra alatt! :) Öröm van! :)
2013. dec. 2. 11:42
 5/5 bamboochatheone ***** válasza:
Ennyi.:D
2013. dec. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!