Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy éri meg ILYEN OLCSÓN...

Hogy éri meg ILYEN OLCSÓN fülhallgatót árulni (boltban)?

Figyelt kérdés
Néztem a tescoban, euronicsben fülhallgatót és láttam 2-300 forintért is. Hogy éri meg ilyen olcsón adni? Ezen elvileg haszon is van tehát feltételezem, hogy 100-150 forintnál nem kerül többe legyártani. Viszont akkor a márkásabbakat se lehet sokkal drágább legyártani nem? Megérné ilyet venni? Előre is köszi!

2013. dec. 10. 16:43
 1/8 anonim ***** válasza:
persze, csak egyből 5-öt vegyél. még igy is olcsóbb és sokkal tovább tart, mint 1 drága
2013. dec. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Volt már drágább fülesem amiben megtört a kábel pedig jónak tűnt. És ezeknek a hangzása jó, vagyis van olyan hangzása mint egy 2-3 ezer forintos fülesnek?
2013. dec. 11. 17:58
 3/8 anonim ***** válasza:

Végül is 2-300 ft vagy 2-3 eft tök mindegy, mind bóvli.

Egy normális minőségű fülhallgatóban más a felhasznált anyagok minősége, a vezeték, a szigetelés, a hangszóró, az ergonómia, a szavatosság, minden jobb mint egy bóvliban.


Ez olyan, mint ha azt kérdezted volna, hogy éri meg ilyen olcsón adni a Suzukit, biztos van rajta haszon is, tehát gyak. 1,5-2 millió ft-ból összeraknak egy vadi új autót. Akkor a 730-as turbódízel BMW-t sem lehet sokkal drágább legyártani nem? Megérné megvenni egy Suzukit? :)

Ha egy 200ft-os fülest hallgatsz, az a 20 éves Suzuki, ha egy 2 ezreset az az új Suzuki, ha egy 10 ezreset az az Opel, ha egy 50 ezreset az a BMW. Van akinek csak arra kell a kocsi, hogy elvigye A-ból B-be. Van aki nem akarja a legalját. Van aki már kényelmet is szeretne. Van aki a legfelsőbb kategóriát veszi. Van aki annyira sügér, hogy nem érdekli hogy egy 200 eft-os Suzukiban, vagy egy 20 milliós BMW-ben ül, nem tudja értékelni a különbséget. Nyomod a gázt, gurul, megy jobbra-balra, és ennyit tud.

Fülessel is így, van akinek csak az a fonto hogy szóljon valami, az megveszi 200ft-ért, aki nem akarja a legalját megveszi 2 ezerért, aki egy jó hangzást akar rákölt egy 10-est, aki nagyon jó hangot akar rákölt egy havi fizut. Van akinek beraksz a fülébe egy 200ft-osat, meg egy 200eft-osat, és annyira botfülű, hogy megelégszik azzal hogy szól mindkettő, de különbséget nem érez.

2013. dec. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Jól látod a gyártás és a kereskedelem viszonyát. Viszont zenehallgatásra alkalmas eszközt nem az ára alapján kell vásárolni mert az ár nem garancia a minőségre.

Szólhat egy drágább jobb paraméterekkel rendelkező fejhallgató szarabbul mint egy olcsóbb és gyengébb paraméterekkel rendelkező. Erre logikus magyarázat nincs, de kapásból rá lehet mondani, hogy bot fülű a hallgató.

Viszont az eléggé esélyes, hogy a 200 forintos kényelmetlen bár hangzásban a 20000 forintos se döngöli a fölbe, de ha már kevésbé zavaró a jelentéte a fölben akkor könnyebb jobb hangzásúnak is ítélni.

A drágábbak masszí1vabbak, ergonomikusabbak, de a hang az szubjektív megítélés alá tartozik.

Meg kell hallgatni egyiket is másikat is és amelyik jobban tetszik azt kell megvenni, nem feltétlenül a drágábbat.

2013. dec. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Volt már 2-3 ezer forintos fülesem amiben 3 hónap után megtört a vezeték, pedig vigyáztam rá. És van a telefonomhoz kapott olcsó füles is amire nem vigyázok annyira csak simán zsebre vágom, ez fél éve bírja.
2013. dec. 11. 23:01
 6/8 anonim ***** válasza:

Most ilyen kisebb, pár ezer ft-os ár differenciát szerintem elhanyagolhatunk. A drágább mindig jobb. Értem én ez alatt, a kategóriák közötti különbséget. Most a 200 ft-os meg a 2 eft-os meg az 5 eft-os szerintem egy kategória. A legalsó. A következő lépcső a 10-20 eft közöttiek, majd a 20-50 eft közöttiek, majd az 50+-osak.

Persze a hallás szubjektív, mert mindenkinek más tetszik, de azért egy pár eft-os füles biztosan rosszabbul szól, mint egy pár 10 eft-os. Egy pár 10 eft-os biztosan rosszabbul szól, mint egy 100 eft-os. Szubjektivitás ide vagy oda.

Arányaiban gondoltam ezt az árdifferencia-minőség viszonyt. Mert egy 20 eft füles simán lehet jobb mint egy 30 eft-os. De egy 50 eft-osnál nem.

2013. dec. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ez nem olcsó. Olyan millió forint körüli árkategória. Legjobb a legjobbak között.

2013. dec. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fülhallgatóról van szó...
2013. dec. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!