Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » EBay-ról szeretnék rendelni,...

EBay-ról szeretnék rendelni, ehhez mi kell?

Figyelt kérdés

Olvastam már ilyen kérdéseket, de egyik sem adott még nekem kielégítő választ...

ez hogy megy? biztonságos? PayPal(vagy mi a szösz xD) muszáj hozzá, vagy egyáltalán mi az a PayPal? Hogyan lehet fizetni? Előre oda kell utalni a pénzt, vagy majd a postán, a csomag átvételénél? Csak bankkártyával lehet fizetni? Mennyi a kiszállítási idő kb?

Bocsi a sok kérdést, de kíváncsi lennék ezekre :D


2013. dec. 11. 16:40
 1/3 anonim válasza:

Szia


A paypal egy internetes bankszámla.Elméletben biztonságos,de a mai technika mellet én semmit nem nevezek biztonságosnak.

Ahhoz hogy tudj ebayről vásárólni elengedhetetlen a paypal számla.

Fizetni úgy tudsz hogy vagy feltöltöd az egyenleged(paypal) vagyrámész a vásárlásra és ha nincsen paypalon egyenleg a kártyádról/számládról levonja.

Mivel paypalon keresztül fizetsz így nincs postán utalás de ha lenne is mire megérkezne a pénz.Ugyanúgy lehet értékelni az eladót ha nem érkezne meg a termék és visszautalja az árát.

A kiszállítási idő sok mindentől függ, pl hogy mely országból rendeled a terméket.

2013. dec. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Már sok kérdésnél leírtam ezeket, de akkor még egyszer.

-Legfontosabb dolog, hogy eBay egy online piactér, azaz nem tőlük vásárolsz, hanem emberek ezrei kínálják portékájukat rajta. Mint minden ilyen helyen, vannak megbízható kereskedők, és olyanok, akiket jobb elkerülni. eBay az utóbbiak ellehetetlenítése érdekében a kezdetek óta értékelési rendszert alkalmaz, minden egyes üzletet tudnak értékelni a vásárlók (negatív/semleges/pozitív + szöveges értékelés formában), érdemes olyan helyről vásárolni, ami javarészt pozitív értékelésekkel rendelkezik (konkrétan: arány 97%), illetve túl van már több tranzakción, nem csak most regisztrált.

-PayPal egy online szolgáltatás (ma már az eBay tulajdona), amelynek az a lényege, hogy rajtuk keresztül tudsz fizetni a kereskedőknek. Érdemes használni, mivel téged véd, nem kell kiadnod a bankkártya adataidat mindenkinek (ezek alapján le lehet róla vonni a pénzt), és itt nem feltétlenül a rosszindulat feltételezéséről van szó, hanem inkább az esetlegesen gyenge adatkezelés jelentette veszélyről. További előnye, hogyha problémád van, jelezheted nekik, a procedúra végén pedig - amennyiben neked adnak igazat - visszakaphatod a pénzed.

-fizetni leggyakrabban PayPal-lel lehet, de néhol közvetlenül bankkártya is megengedett. Előbbi miatt azonban mindenképp a P&P használata ajánlott! Utánvét nem lehetséges.

-bankkártyás fizetés egyébként rendkívül egyszerű, csupán a bankkártyádon olvasható számsorozatokat kell megadni (PayPal esetén elég egyszer, és a rendszerükben tárolódik).

-kiszállítási idő sokmindentől függ. Európából (Egyesült Királyságból, azon belül is Angliából) nekem eddig jellemzően 1 hét alatt megjöttek a dolgok, Kínából már sokkal tovább tart (1-1.5 hónap), bár eddig csak ingyenesen postázott termékekhez volt szerencsém. Most karácsonyi dömping miatt azonban mindenképp számolj még rá...

No és akkor, hogy hogy megy:

Én eddig csak "Buy now", azaz azonnal megvásárolható termékeket vettem, nem licitáltam, de felteszem a fizetés azon sem megy nagyon másként. Szóval kiválasztod a kívánt terméket, megveszed, ekkor választhatod az azonnali fizetést (amit érdemes azonnal megtenni, külöben nem jutsz előrébb). Ekkor be kell jelentkezned a PayPalre, ahol láthatod a fizetendő összeget, megerősítheted/meg is változtathatod a szállítási címet (tipp: érdemes magyar szórenddel leírni a nevet, valamint mellőzni az ékezetes karakterek használatát, mivel nem egyszer kriksz-krakszok voltak a helyükön, britek nem készültek fel ránk:)), majd fizetés után visszairányít az eBayes fiókodra, és várhatod a csomagot.


Még annyit hadd emeljek ki, hogy PayPal jelszónak mindenképp valami bonyolultat, erőset válassz, amit nem lehet kitalálni még úgy sem, hogy jól ismernek (tehát ne házastárs/kedvenc állat/gyerek neve, meg évszámok, telefonszámok és hasonlók) legyenek. Egy jó jelszó egyaránt tartalmaz kis- és nagy betűket, számokat, egyéb karaktereket...

2013. dec. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm! :)
2013. dec. 21. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!