Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A DVD-lemez káros az egészségre?

A DVD-lemez káros az egészségre?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy széttörve, az írható rétege tartalmaz káros anyagokat? (Olyan tinta szagú a dolog.)
2008. júl. 13. 16:05
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Hát ne nyalogasd, de amúgy tudomásom szerint semmi káros nincs benne, legalábbis olyan biztosan, ami 1 törött dvd lemez miatt maradandó károsodást okozna...
2008. júl. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%
Kóstold meg. Sőt egyél meg minél többet! Aztán holnap ha írsz, hogy 3 fejed van, meg kihulott a hajad akkor tudni fogjuk és mi már nem esszük meg. Bár eddig szerintem senkinek nem fordult ez meg a fejében.
2008. júl. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

toxikusnak nem toxikus.

maga a műanyag nagyon éles apró darabokra tud törni, a rajta lévő fólia, meg eleve baromi vékony, szakadásnál meg még éles is.

Annyira nem tudod összevágni magad vele, mint pl. egy villanykörtével, de azért egészségesnek nem mondanám.

Megenni nem javaslom, mert, ha a darabkák átjukasztják a beleidet, az nagyon roda és fájdalmas halál. Belélegzésre dettó.

Ha ésszel bánsz vele, akkor nem veszélyes.

2008. júl. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
29%
ÉS A CD LEMEZ????!?!?
2008. júl. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
33%
a cdlemezt ha megnyalod olyan mint a ciankapszula! ugyanez ervenyes a DVD lemezre, csak azon tobb a pit, tehat tobb a cian!
2008. júl. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Ezek szerint, ha öngyilokra gondolok, akkor elég, ha bezárkózom a szobába, leülök egy sarokba és nyalogatom a lemezt?!

Jó sokáig eltartana szerintem. Az éhenhalásnak így nagobb az esélye....hihihi

2008. okt. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nem érzem, hogy tinta szagú lenne. De biztos, hogy nem kéros, legalábbis emberi mértékben nem. Oldhatatlan anyagokból áll mind a védő, mind a felvevőréteg, és ami nem oldódik, az nem mérgező. Meg aztán ha netán valamelyik mérgező is, nyilván nem akkora mennyiségtől, ami egy széttört DVD-ből a szervezetedbe juthat.
2010. júl. 12. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!