Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Elektromos gitárt össze lehet...

Elektromos gitárt össze lehet kötni számítógéppel? Integrált hangba be lehet dugni (hova? Rózsaszín zöld kék? ) vagy hangkártyába? és ki lehet hangosítani hangfalra? Ha igen hogyan kell?

Figyelt kérdés

2013. dec. 14. 16:23
 1/8 ArpiKJ válasza:
Igen, lehet.A gitár csatlakozójához kell egy átalakító, ami nagyról, kis Jack-re alakít(kb 1000Huf, vagy átforrasztod), így már lehet gépre dugni,hogy melyik szín azt nem tudom hirtelen, de elvileg van egy kis ábra is a csatlakozók mellett (mikrofon, vonal be és kimenet) vagy a mikrofonban, vagy a vonalbemenetben működik.Ha alap gitárhangot akarsz erősíteni arra jó az integrált is, de ha torzítani akarod a hangját, vagy effektelni, ahhoz már illik egy VIVO-s hangkártya, és a megfelelő program.A hangkártya kimenetére jöhet az erősítő hangfallal.
2013. dec. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Gitárhoz van átalakítóm, bedugtama rózsaszínbe (mikrofon) és a kékbe is. bekapcsoltama hangfalat de nem akar megszólalni hiába pengetem, a hangfal süket.
2013. dec. 14. 16:56
 3/8 anonim ***** válasza:
Gondolom a pedált kifelejtetted.
2013. dec. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nincs pedál xD 1 gitár 1 kábel átalakítóval a végén és 1 számítógép. Ez lenne a kérdés h meglehet így csinálni h hangfalra kitenni a hangot? mintha erősítőbe dugnám? vagy prugrammal vagy valami?
2013. dec. 14. 17:04
 5/8 ArpiKJ válasza:
Igen a pedál hasznos(impedancia illesztés, erősítés),nekem aktív hangszedőm volt, azzal nem volt ilyen gondom, próbáld meg a mic. bemeneten, és a winfos hangerőszabályzónál van a mikrofon hangerőnél valami"BOOST" lehetőség, az javíthat picit rajta, vagy a hangkártya beállításánál is megnézheted a mikrofonnak a dolgait, hátha találsz valami hasznosat(audioeszközök tulajdonságai).
2013. dec. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pedál nélkül nemigen fog menni.
2013. dec. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Na figyi leírom, hogy kell. Kitartás mert hosszú lesz, de olvasd végig :D


Felejtsd el az előző válaszokat, pláne azt, hogy nem lehet megcsinálni pedál nélkül. Kicsit jobban utána kéne járni mielőtt ilyeneket írogat valaki tényként...


Minden további cucc nélkül megtudod csinálni és működni fog integrált hangkártyával is elfogadható minőségben. (igen ezzel lehet vitázni, de gyakorláshoz otthon, pláne kényszermegoldásként ha nincs erősítő, elfogadható szerintem a minősége, hacsak nincs nagyon nagyon ócska kártyád, de egy jobbal sem fog úgy szólni mint egy full csöves erősítő persze :D)


Szóval, lépésenként:


1, Letöltesz netről valahonnan egy gitár VSTi-t, ami tartalmaz erősítő szimulációt.

Ilyen pl az Amplitube vagy a Guitar Rig. Előbbi szerintem jobb. Érdemes a legújabb verziót lekapni, mert sok új hasznos dolog van benne. Torrent oldalakról leszedheted. Én a 3.5-őst verziót használom Amplitube-ból, ebben már benne vannak a hasznos újítások, régebbit nem érdemes, de lehet azt is persze.


Utána telepíted értelemszerűen, crakeled ha kell, elindítani még nem érdemes.


2, Leszeded az univerzális ASIO drivert innen: www.asio4all.com (2.11 beta 2). Telepíted...


3, Gitárba, rendes gitárkábelt dugsz (és nem mást, vagy otthon hegesztett cuccot!). Másik végére az átalakítót, ami a nagy jacket átalakítja kicsibe. (200-300 ft-ért lehet már venni akár).


4, Átalakítót bedugod a VONAL bementbe a gépeden és nem a mikrofonba. Szabvány szerint ez a kék színű és kell rajta lennie egy jelnek is ami jelzi. Ellenőrizd le nehogy rosszba dugd, ha esetleg nálad a színek megvannak kavarva!


(Előfordulhat, hogy kontakthibás az átalakító vagy az aljzat, de ilyenkor is jönnie kell valamilyen hangnak majd. Ha más nem akkor recseg ahogy mozgatod, de ennél a lépésnél még nem fogsz semmit sem hallani)


5, Kilépsz MINDEN olyan programból, ami hangot vagy flash-t használ. Böngészőben is az ilyen oldalakat (youtube, falsh játék stb, akár egy reklám, ami le van némítva alapból, de hangot használna). Első alkalommal én azt javaslom zárj be minden programot, és minden oldalt a böngészőbe. Ezt az oldalt hagyhatod, meg a böngészőt is, de más oldalakat zárj be. Lehet, hogy erre a lépésre nincs szükség, de először csináld meg, ártani nem fog. Néha előfordul, hogy az ASIO driver fut rendesen annak ellenére, hogy pl szól más hang a VSTi-n kívül. PL winamp, de legtöbbször valamiért ütközik az alap hangdriverrel, néha meg nem.


(Lehet, hogy megbújik a háttérben valami folyamat ami bekavar majd, de kicsi az esélye, egyenlőre csak simán zárj be mindent, ahogy fent írtam.)


Ellenőrizd, hogy a vonalbemenet aktív e. Lehet, hogy pl le van tiltva. Windowsnál jobb klikk a hangszóróra az óra mellett és rögzítőeszközök. Ott kell lennie a vonalbemenetnek és ki kell választanod ha nincs, illetve engedélyezni kell. Ugyan ezt a lejátszóeszközöknél a hangszóró/fejhallgatónál attól függően, hogy mit használsz.


6, Indítsd el az Amplitube-ot (vagy Guitar Riget, de én az amplit ismerem, először érdemes azt felraknod hogy ne legyen félreértés)


7, Valószínűleg felfog jönni egy hiba, hogy nem talál audio drivert. OKézd le és bejön a Hardware beállítások. Itt állítsd át ASIO-ra és a PANEL gombra katt. Itt csavarkulcs, és a meghajtóknál válaszd ki a vonalbementet meg a hangszórót/fejhallgatót (attól függ mit akarsz használni outputnak) A BUffer méretét majd úgy kell beállítani, hogy ne késsen a hang hallhatóan és ne is essen szét. Procidtól függ a beállítás, nem tudok benne segíteni, itt ki kell tapasztalnod. MOst állítsd le egyenlőre a legkisebbre (64). Ha minden megvan, gond nélkül akkor zárd be a beállításokat. HA minden jó, akkor most nem fog feljönni semmi hibaüzenet és lesz hangja a gitárnak.


8, Állítsd be a fent említett buffert a neked megfelelőre, próbálgatással.


KÉSZ!! :D


Sajnos sok hiba lehet, sok minden miatt, de remélem nálad nem lesz semmi gond. Ha mégis van valami próbálgasd a beállításokat, piszkáld meg a kábelt, Windowsba a rögzítőeszközöknél ellenőrizd, hoyg aktív e a vonalbemenet még mindig és nincs e letiltva. Kimenetnél szintén. Próbáld végigkövetni a jel útján és fokozatosan ellenőrizni a szinteket. PL: Hardware - kábel jól van e bent stb.. Érzékeli e a vonalbemenet (winfosban a jelszint pengetésre ugrál e vagy nem), szoftware beállítások ampliba, rögzítés (piros gomb, az első sávban aktív e), lehet h az alap erősítő túl halk. Válts vmi metál high gainre h sistereg e alapból, és van e gitárhang, vagy sistergés sincs. PRogramot is kicsit ismerni kell, de biztos rájössz mindenre nem nehéz, csak akkor van gáz, ha nem szól. Szóval ellenőrizz le mindent, próbálgasd stb...............


Remélem segítettem, mert többször nem írom le az biztos :D

2013. dec. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 mogorkevin válasza:

[link]


ez az átalakító. a kék bemenetbe kell dugni.

2015. márc. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!