Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná ezt...

Valaki elmagyarázná ezt nekem? Egy egyszerű elektronikai kérdésem van de sajna nem értek hozzá.

Figyelt kérdés

Röstellem szégyellem sajnálom de sajnos sík hülye vagyok az elektronikához... Egy egyszerű kérdésem lenne:

Van egy LED-em ami ugyebár 3V-tal működik. Namármost ha több LED-et akarok párhuzamosan kötni akkor LED-enként kell +3 Volt? tehát a 2-hőz 6V a 3-hoz 9V és így tovább?


Igazából 12 db-ot szeretnék összekötni. Akkor most ehhez 36V kell? Hogyan lehet kiszámolni h 12 db egyenként 3V-os LED-hez mekkora áramforrás kell?


Egy 12 LED-ből álló hordozható infra fényforrást szeretnék csinálni csak nem tudom mennyi és milyen elemeket kell sorba kötnöm az optimális fénytartományhoz.

Egy éjjellátó készülékkel együtt szeretném használni infravörös világító LED-ekből készített láthatatlan fényű elemlámpaként. Szabad szemmel nem látható fényforrás mely éjjellátóval nézve elemlámpaként funkcionál megnövelve az éjszakai látótávolságot. Nah ezt csak azért írtam le h ha vkit érdekel mi célom van a dologgal...


Előre is köszi!


2009. nov. 25. 00:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

a feszültségek párhuzamos kötés esetében nem adódnak össze.

összeadódik viszont a led- ek áramigénye -ledenként cca 20 ma, ami a led átlag áramfelvétele.

12 db led esetében 3v - os nyitófeszültséggel, és 20 ma áramfelvétellel számolva - 3v és 2,5A leadására képes forrásfeszültség kell.

megkegyzem, a led- ek nyitófeszültsége sem mindig 3 v és a tipikus áramfelvétel is változik. alapvetően színfüggő, ill. a mai nagyfényerejű led- eknek jelentősen nagyobb is lehet az áramigénye.

2009. nov. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem 2.5 A, hanem kb. 0.24 A (12 x 20 mA)
2009. nov. 25. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
jogos a kiigazítás - elszámoltam magam :)
2009. nov. 25. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
KÖszönöm a segítséget.. ÉS ezt elemekből hogyan lehet összehozni? Közbe kell iktatni ellenállást amíg a feszültség redukálódik de az áram megmarad?
2009. nov. 25. 05:58
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ügyelj arra is hogy a ledek polaritásfüggőek. Fordítva bekötve nem világítanak. Az előttem szólok,már mindent leírtak.
2009. nov. 25. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy ellenáláson keresztül tápláld meg a párhuzamosan kötött LED-eket. Ha x V-os feszültség forrásod van, akkor R=(x-3) / 0.24 <ohm>
2009. nov. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!