Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan építhetek biciklivel...

Hogyan építhetek biciklivel meghajtható generátort?

Figyelt kérdés

Olvasgattam a témában, tudom, hogy emberi erővel viszonylag kevés áramot lehet fejleszteni, nem is szeretnék sokat.

A CÉL: áramot termelni, amivel egy akkumulátort töltenék, amiről a fogyasztók üzemelnének. Főként egy LEDes lámpa 8-12W körül, és a telefontöltő. HA lehet, jó lenne, ha a laptopot is működtethetném. Sufni tunning megoldások is érdekelnek, lényeg, hogy ésszerű (nem halálra ítélt) megoldás legyen.

Egy generátorra rá tudnék kötni egy bicót, de hogy milyen generátor legyen, és milyen akku, és mi még, azt nem tudom.

Részletes válaszokat várok!



2013. dec. 17. 00:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem reálisan kb 10Wh-val számolhatsz.

De mielőtt hozzákezdesz nem ártana egy kis előképzettség a villamosság terén. Most kb 0 szinten állsz.

2013. dec. 17. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Előképzettségem nem lesz.. Azt szeretném tudni, hogy milyen akkumulátort és generátort vegyek, és a meghajtott generátor és az akkumulátor közé be kell-e iktatni valami készüléket.

Találtam ezt:

[link]

Gondolom ez jó egy autós aksihoz, csak azt nem tudom, mindegy-e, hogy melyik vezetéket, melyik pólushoz kötöm.

2013. dec. 17. 02:20
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez az inverter felesleges, ugyanis ha már akkut akarsz használni, akkor jobb elfelejteni a 230-as cuccokat. Van 12V-s USB átalakító, és vannak 12V-s LED fényforrások is. Így elkerülöd az átalakítással járó veszteség egy részét (Mobiltelefonnál pl feltranszformálod 230-ra, aztán le 5V-ra. semmi értelme)



Egy kisebb autógenerátort használhatsz a töltésre. Lehetőleg olyat, amiben már beépített feszültségszabályzó van. Ezeknek általában három kivezetése van, pozitív, test és gerjesztés.


A gerjesztést egy kis 12V-s lámpáról maga az akku fogja biztosítani (2W elég).


A generátor akku kimenetére egy vastag kábellel rákötöd az autóakku + pontját. A testre, vagy akku - kimenetre vastag kábellel megy az akku - pontja. Majd egy vékony kábel elmegy egy kapcsolóig, onnan a kis izzóhoz, végül bele fut a generátor gerjesztő csatlakozójába.



Ha már teljesen kész, csak felpattansz, bekapcsolod a gerjesztést, és tekersz ahogy bírod. Elektronikus szempontból nem nagy szám.

2013. dec. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

Ez a Ford Tranzit generátor jó lenne hozzá?

[link]

2013. dec. 17. 13:42
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem igen.
2013. dec. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Sikerült elkészíteni ?
2019. aug. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2019. aug. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!