Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » PAR 36 lámpához (6v-os,100-200...

PAR 36 lámpához (6v-os,100-200 W-os izzóval) milyen tápegység kell?

Figyelt kérdés
Próbáltam már rákeresni a neten, de nem találtam infót arról, hogy az ilyen kis feszültségű, de nagy teljesítményű izzókhoz/lámpákhoz milyen adapter/tápegység kell...

2013. dec. 17. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:
6V-os 200W-os hoz mondjuk egy 6V minimum 200W-os táp kell. Hogy hosszabb legyen az élettartama, érdemes picit túlméretezni, tehát legyen 240W
2013. dec. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszönöm!


És hol lehet ilyen tápegységet venni? Google-val már próbálkoztam, különböző kulcsszavakkal, de nem igazán tudom, hogy nevezik, és milyen néven, merre keressem. Vettünk használtan néhány ilyen lámpát, és szeretnénk működésre bírni...

2013. dec. 18. 16:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyen vagy báltóáram kell neki?


Késze nem valószínű hogy kapsz, vagy legalábbis drágábban. Ha váltó kell neki, akkor csak egy toroid trafó elég


[link]


Itt pl tekercselnek a kívánt feszültségre.


Ha egyen kell neki, akkor toroid trafó, plusz egyenirányító.



Másik megoldás egy 6V-s akkupack, ami elbírja a terhelést, töltővel. Esetleg 5V-ről használni, vagy 12V-s izzókkal.

2013. dec. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igazából ilyesmi lenne:

[link]


vagy:

[link]


Csak azt nem értem, ha ilyen nagy választék van izzókból és lámpákból, hogyhogy tápegységet készen nem lehet venni hozzá? Akik vesznek ilyen lámpát, mivel működtetik?

2013. dec. 18. 19:55
 5/5 anonim ***** válasza:

Akik ilyen lámpát vesznek, azok szerintem több ilyen lámpát is sorba kötnek. Gondolj csak bele, ha már kettőt sorba kötsz, akkor 12V tápforrás kell neki. Vagy rendelkezésre áll egy nagy teljesítményű 6V-s tápegység. Igazából fénytechnikában nem vagyok otthon, de ezt tudom elképzelni.


Talán a legegyszerűbb lenne tényleg sorba kötni. Azért a 12V elég elterjedt feszültség, találni nagy teljesítményű kapcsolóüzemű tápokat is.

2013. dec. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!