Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Üdv! Egy 4 ütemű fűnyíró...

Mester911 kérdése:

Üdv! Egy 4 ütemű fűnyíró motort lehet-e kompresszormotorként működtetni, ha a gyertya, és a kipufogónyílást összekötve egy 80l-es tartályba vezetem egy visszacsapón keresztül? Ha lehetséges milyen hatásfoka lenne? L/perc?

Figyelt kérdés

2013. dec. 22. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:
És a szelepekkel mit csinálsz? Gondold át ezt még egyszer.
2013. dec. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az tény, hogy a gyertyanyíláson a sűrítési ütemben nyomás alatti levegő távozhat, azaz töltené a tartályt.

Hogy hogyan hajtod meg, arról nem szóltál, de célszerű a gyújtást kiiktatni, mert átüthet a trafó. Erre más módszer is lehetséges.

Milyen hatásfoka lenne? Bár rossz a szó, amit használsz, de hogy mennyi levegőt képes tölteni, az számolható (persze veszteségek vannak), de ehhez tudni kellene, mint alap, hogy hány köbcentis a henger.

Amíg ez nincs, nincs mit számolni....

2013. dec. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja igen: meg milyen fordulatszámmal is forgatod?
2013. dec. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3000 ford/perc-el szeretném megforgatni egy 1,5 kw-os villanymotorral,és a motorot olyan helyzetbe rakni,ahogy a gépen is ált,az olajzás miatt.Egy 3le brigg motor,kb olyan 140ccm lehet.
2013. dec. 22. 21:50
 5/8 A kérdező kommentje:
Természetesen a gyújtás ki lenne iktatva,a karburátor helyére pedig egy légszűrő kerülne.Csak szerettem volna megkérdezni,hogy mennyire lenne jó ötlet ebből építeni,mielőtt neki állok,egyáltalán lehetséges-e egy 80 literes tartályt ezzel megtölteni,és hogy elegendő-e lenne hozzá.
2013. dec. 22. 21:53
 6/8 anonim ***** válasza:

Természetesen lehetséges, csak a gyertyahelyet használva, kipufogó nem kell, feltölteni a tartályt.Egyszer már kérdeztem, de semmi válasz...

Nem tudom mennyi idő alatt akarod feltölteni, nem tudom milyen nyommásra szeretnéd feltölteni, nem tudom milyen fordulatszámmal akarod forgatni, nem tudom milyen lökettérfogatú a motor, nem tudom mennyi és milyen nyomású levegőre van szükséged percenként.

Bármelyik adat ezek közül hiányzik nem válaszolható meg a kérdésed. Ennyi... Nem szeretek FELESLEGESEN írni, ennyi a válaszom.

És kérek lepontozást, fekete pontot vagy akármit, ami Neked jólesik....

2013. dec. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A 140 köbcenti igen csekély,még a legkisebb teherautó kompresszor is ennek duplája.Azonban a fő gond a sűrítés,mert egy robbanómotornak van égéstere,egy komresszornak pedig nincs,azaz nullára kinyom mindent a hengerből,ezért jó a hatásfoka.
2013. dec. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Látom régi a kérdés de ki tudja hátha, teljesen kivitelezhető, az obis kompresszorok 70cm2sek, a fűnyíró kb 10-13bart sűrít. Autó motorból is sok kompresszor készült
2019. ápr. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!