Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szerintetek ez az összeállítás...

Szerintetek ez az összeállítás jó lesz?

Figyelt kérdés

Egy számítógépet fogok felujítani, és ezeket rakom bele. Mindennapos használatra lenne, és még néhány játékra kellene (World of Tanks, League of Legends, Sims3...). Megfelelő lenne ez az összeállítás?


Alaplap: ASUS H81M-C

CPU: INTEL CORE I5 4570 3.2GHZ BOX

Graf.kártya: ASUS HD7750 1GD5 V2

RAM: CRUCIAL 8GB KIT DDR3 1600MHZ CL9 BALLISTIX SPORT VLP

Hűtés: COOLER MASTER HYPER 103

Táp: CORSAIR 550W VS

HDD: WESTERN DIGITAL GREEN 1TB SATA III WD10EZRX



2013. dec. 25. 18:30
 1/9 Osynho ***** válasza:

A mindennapos hasnálat mit jelent? Nem bizztos, hogy kell oda i5. Ilyen vga mellé meg főleg nem. :)


Az 550-es táp overkill.


Green hdd-re ne tegyél oprendszert, lassú lesz.

2013. dec. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mindennapos használat alatt azt értem, hogy Facebookozás közben skypeolok és játszom valamilyen játékot

A HDD szerintem is lassú, úgyhogy az más lesz, de a táp is sok xD, és köszönöm a véleményed!

2013. dec. 25. 19:53
 3/9 Osynho ***** válasza:
Viszont akkor az i5 is felesleges. Ilyen felhasználásra egy 20e körüli Athlon II 760K is bőven elég.
2013. dec. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor majd valami mást találok ki..., de azért köszönöm a válaszokat!
2013. dec. 25. 23:25
 5/9 anonim ***** válasza:

Egybűűűű AMD fanok.... a konfig felét én állítottam össze. A táp miért is óvörkill ? Amugy meg főleg büntető 3at és 4et, feketesereg 2őt játszanánk közbe skype :)

Puszilom az AMD-seket kinyalhassátok a segglikam :*

2013. dec. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Osynho ***** válasza:

Ki az amd fan? És miért?


"a konfig felét én állítottam össze"


Bár ne tetted volna. XD


"A táp miért is óvörkill ?"


Mert 3x elvinné a gépet, így felesleges. Ahogy az i5 is alap feladatokra. Ilyen lapot alátenni meg gyalázat. De te nagyon kened, szóval jó lesz az. :D


"Puszilom az AMD-seket kinyalhassátok a segglikam :*"


Nem értem ez kire vonatkozik. Viszont a stílus király. Visítok rajtad. :D

2013. dec. 26. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Visíthatsz mint a malac disznóöléskor ;)

Hát egyből amd-s procit irtal gondoltam amd fan vagy...

Ilyen lap alá ? Miért is ? Mit ártott neked az az alaplap ? Szerintem meg nagyon is korrekt. Habár tudod mit! Állíts össze te egy gépet 145k körül, ami szerinted jó ahhoz hogy skype közbe bf3-4 és olykor olykor fraps is. És ne low grafikán fusson ;)

Szerintem a proci az teljesen jó,főleg ha mentesz le valamit vegasba.

2013. dec. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Osynho ***** válasza:

"Hát egyből amd-s procit irtal gondoltam amd fan vagy... "


Szegénykém. :) Mert mertem az intelen kívül mást ajánlani? :D Az meg se fordul a fejedben, hogy esetleg más is lehet jó vétel, mint egy intel proci? Vagy az teljesen elképzelhetetlen? :D Gondolom nem vagy intel fan... :P Magad elé állítasz görbe tükröt, ami miatt továbbra is vicces vagy (a stílus meg csak ráadás, tipikus internethuszár). :D


i5 mellé alsó kategóriás vga-t tettél (játékra) és low end alaplapot. Szerintem nem kellene erre büszkének lenned. Nem baj, hogy nem értesz hozzá, csak akkor nem kell okoskodni. ;-)


Tessék egy gép, ami leírhatatlanul erősebb a késdésben szereplőnél:


Asus M5A97 R2.0 22,5

AMD FX-6300 28

Corsair 450W VS450 10

Toshiba 500GB 32MB SATA3 DT01ACA050 12

7870 48e

4gb ram 12

valamilyen ház 8e

dvd író 5e

Összesen 145,5e


A battlefield pont olyan játék, ami profitál a 4nél több magból is, tehát ez egy kis öngól volt a részedről.


A fenti gépben 7750 volt. Egy kis összehasonlítás:


[link]


Itt a 7770 a leggyengébb, ennél 2x gyorsabb a 7870. Namost a 7750 még 30%-kal lassabb, mint a 7770-es. Ezek után is jó konfignak tartod? XD


A 4gb ramot bármikor lehet bővíteni, de nálam full hd-n kimaxolva fut ennyivel a BF3. ;-)


"Szerintem a proci az teljesen jó,főleg ha mentesz le valamit vegasba."


Az i5 jó. Ki mondta, hogy nem? Én nem hordok szemellenzőt, veled ellentétben. A kérdés az, hogy adott összegből milyen gép lesz a legerősebb. Ha te játékra is használnád, akkor ennyi pénzbe nem fér bele az i5, mert drága. Remélem sikerül ezt a traumát feldolgozni, nem kell felgyújtani az intel szentélyt. :D

2013. dec. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hahh meg van a megoldás :D

Asus N56VV-S4027H

Intel Core i7 3630QM Ivy Bridge

15.6 "LED 1920x1080 matt

RAM 8GB

NVIDIA GeForce GT750 2GB

Intel HD Graphics 4000

HDD 750GB 7200/s

DVD, WiFi, Bluetooth 4.0, Webkamera,

USB 3.0, HDMI,

Windows 8 64 - bit

világítós csillivilli lapcsi:$

2014. jún. 9. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!