Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ebook olvasót szeretnék, de...

Ebook olvasót szeretnék, de minden könyvem pdf formátumban van. Többi lent (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az lenne a problémám, hogy szeretnék venni ebook olvasót, de a könyveim ilyen netről összeszedett pdf-ek :D A kérdésem a tördeléssel lenne kapcsolatos, meg azzal, hogy mennyire könnyű atkonvertálni őket. Mert elméletben tudom, de azt mondja mindneki, hogy elég ratyi programok vannak ezekre. Ez tényleg így van? És még az is érdekelne, hogy az átlag olvasók a txt formátumot hogy tördelik. Élvezhető azért?


U.i.: A pocketbook basic touch-ról vélemények?Bocsi, hogy kicsit érthetetlen lett, azért köszi, ha válaszolsz :



2013. dec. 29. 11:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Én úgy vettem észre nem minden pdf egyforma, van ami normálisan konvertálódik, van ami nem. Gondolom attól függően hogy a pdfben csak simán hosszú volt a sor vagy betett egy sortörést a végére a progi (vlsz ha scannelt akkor az utóbbi). Általában angolul töltöm le a könyveket, azok valahogy mindig normálisak, ezek az anomáliák (és akkor még az összevissza megjelenő ékezetes karaktereket nem is említettem) csak a magyar könyvekben jönnek elő.
2013. dec. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A Calibre progival konvertálhatsz, ha az automatikus nem eredményez megfelelő minőséget, akkor szerkesztheted is elöbb.

Konvertálj ebook formátumra (epub, prc, mobi).

A txt szövegtördelésel nincs probléma, esetleg a kódolássával lehet, viszont txt esetében nincs szövegformázás (dőlt, vastag betü, nagyobb fejezetcím,stb.)

[link]


A konvertálás eredményét, az ebookot ellenőrizheted akár a Calibre-vel, vagy a Coolreader-el (ebook olvasó progi, van portable verziója is, amit telepíteni sem kell, csak kicsomagolni a zip-ből, és már indíthatod is)

[link]

[link]

2013. dec. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!