Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az izzókban a wolframot mivel...

Az izzókban a wolframot mivel ötvözik, és így ötvözve hány celsius fok az olvadáspontja?

Figyelt kérdés

#izzó wolfram
2014. jan. 2. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem az ötvözés miatt tud izzani a búra alatt.

Hanem az inert gáz a kulcs, ami nem lép kémiai reakcióba a magas hőmérsékletű fémmel.

Ugyanez a szál, ha a búrát eltöröd, szétég pillanatok alatt az oxigénnel érintkezve.

2014. jan. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mivel a wolfram szál minél vastagabb annál kisebb az égő wattszáma(lehet ezt nem legjobban fogalmaztam)Tehát egy cigarettát nem tudok egy százas égőről meggyújtani akkor 900 celsius fok alatt kell lenni.És nem is dohányzom.
2014. jan. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Visszavontam ezt a vastagsági dolgot a választ megküldte az előző.
2014. jan. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nem ötvözik és a wolfrám olvadáspontja 3400C környékén van.

Az izzó hatásfoka annál jobb, minél magasabb az izzó anyag hőmérséklete, ezért ca. 3100 fokon használják.

Ezen a hőmérsékleten hamar tönkremenne levegőben, ezért légüres térben (levákumolva) használják.

Így még kevesebb is a hővesztesége, mert nincs közvetítő közeg.

Aztán persze jött a halogén izzó, ahol még magasabb hőmérsékleten izzítják, és halogén gáztöltés reakciója során az elpárolgott wolfrámrészecskéket vissza"rakja" az izzószálra. De itt mát olyan magas a hőmérséklet, hogy sima üveg nem, csak kvarcüveg viseli el.

Folytassam???....

2014. jan. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Folytasd baski csak nem tudom mit?(Az izzókban a wolframot mivel ötvözik, és így ötvözve hány celsius fok az olvadáspontja?)vót a kédés!
2014. jan. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!