Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha menet közbe kiveszem a...

Ha menet közbe kiveszem a videókártyát a gépből mi baja lehet?

Figyelt kérdés

Komolyan érdekelne mert hangosan hűt a videókari és estére felüdülés lenne ha halkabb lenne... Sok folyamatot automatizáltam és miközben nem ülök a gépnél csinálja azokat ami miatt kell hűteni a videókártyát... hangosan....

Előre szólok nem kellenek olyan kommentek hogy kapcsold ki a gépet ha alszol, vagy vegyél valami hangtalan kártyát illetve házat ami elnyel mindem hangot...

Esetleg ha van valqmi mód rá hogy kikapcsoljam teljesen a videófolyamatokat az érdekelne...



2014. jan. 4. 12:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem igazán hallottam hot-swapről a belső háttértárolókat kivéve ( amikor kivehetsz/cserélhetsz egy belső komponenst menet közben ). A probléma az szerintem, hogy a bios már a induláskor érzékeli a kártyát és úgy mond az op rendszer is úgy hangolódik ( megszakítások, címzés a buszokon stb ). Az ha menetközben kikszeded a video kártyát szerintem nem fog feltétlen károsodást okozni a hwben ( ha a táp síneket nem zárod valahogy rövidre illetve saját statikus töltésed nem okoz kárt ), de a op rendszert mindenképp befolyásolni fogja és ez által az egész működést.
2014. jan. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Operációs rendszer mindenképp el fog szállni, hiszen menet közben elérhetetlenné válik egy jókora címterület.

Én a hardver károsodását sem zárnám ki. Bár a nagyobb teljesítményű VGA-k külső tápot is igényelnek, PCI-E sínen keresztül is folyik a táplálás, szabvány tudtommal 75W-ban maximalizálja. Ez pedig azt jelenti, hogy jókora áramerősség folyik át azokon a kis érintkezőkön, kiszedés közben szikra/feszültségtüske keletkezhet...

Magyarul ez egy elég hülye ötlet. Vagy állítsd le a gépet, és úgy kapd ki (használd ideiglenesen az integráltat, ha van, vagy szerezz be egy olcsó másikat), vagy szokd meg.

2014. jan. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

És akkor jöjjön a megoldás, amiket a kedves, okos kérdező eleve kizárt.

Venni kell hangtalan kártyát, vagy valami nagyobb méretű, de kisebb fordulatú ventit.


Kedvencem, amikor valaki úgy jön ide kérdezni, hogy csak a valós, létező megoldásokat zárja ki... mivel maga is pontosan tudja hogy az lenne a megoldás, de valami csodában reménykedik, hogy majd innen megtávgyógyítják a szar csapágyasra hajtott videokártya-ventilátorát.

2014. jan. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a kommenteket és igazatok van :) Főleg a utolsó válaszolónak tényleg valami szoftvercsodát vártam ami hibernálja a vidkarival való folyamatokat az op rendzser elszállását megakadályozva... Viszont a videókártyámmal kapcsolatban tévedsz :D kb 1 éves nem túl hangos felső közép kategóriás(45000ft) patent kis cucc csak elötte passzív hűtéses volt és az esti csöndben feltűnt a változás főleg ha közben az automatizált dolgaim nem kicsit melegítik a kártyát és így gyorsul is az azt hűtő venti.

De mind1 ha valaki mégis találna vagy írna egy ilyen szoftvert akkor szólhatna róla :D Ja amúgy pofával lefele fordítottam a gépem így hamarabb visszahül és lehalkul tehát részben megoldottam. :D

2014. jan. 6. 13:59
 5/6 anonim ***** válasza:

Ismerős.

Én voltam a goromba tahó ott fentebb.

Nekem is passzív hűtésű kártyám van, két modul széles, de csak feltettem rá egy nagy ventit, fele fordulatszámon.


Amivel segíthetsz, az a ház átgondoltabb átszellőztetése. Legyen kitatalálva hol megy be, hol megy ki (ez általában a tápegység), és legfőképpen még véletlenül se szívja vissza a saját kifújt melegét.

Nekem az jött be, hogy az oldalába nagyjából kulturáltan belefaragtam egy 12 centis ventilátort (alapból csendes fajta), ami kb. a videokártyára leheli a kinti hüvöset, onnan megy a CPU bordára, a CPU bordáról (majdnem hozzáér a táphoz) elszívja a táp irdatlan nagy és hangtalan ventije, és már kint is van a házból.

2014. jan. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez jó megoldásnak hangzik :D Gondolkodtam már rajta hogy hogyan javítsam a ház hűtését de az nem jutott még eszembe hogy összpontosítsak a videókártya melegének elvezetésére akár ilyen közvetlenül is ahogy leírtad. :D Köszi az ötletet... ja és mivel információk hiányában írtad a fentiket nem is számít :)
2014. jan. 6. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!