Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nem tudom hogyha 2 db mélynyom...

Nem tudom hogyha 2 db mélynyomóm van és 2 db topom van, a szubra kötöm a topot az erősítőre a szubot. Van ráesély?

Figyelt kérdés
Hogy a mélnyomónak nagyobb a teljesítménye mint a topnak akkor kisülhet?
2014. jan. 4. 20:26
 1/5 A kérdező kommentje:

vagy a mélynyomó leszabályozza a teljesítményt?és ennek egyben mennyi lenne az ellenállása?

A mély 4 ohm-os a top 8 ohm-os

2014. jan. 4. 20:50
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez így nem szerencsés impedancia párosítás.

De ha egy oldalaként 2 ohm terhelhetőségű végfokra párhuzamba kötöd a kettőt, akkor a mélyláda 2x akkora kakaót fog kiszedni a végfokból, mivel fele akkora az ellenállása --> 2x akkora áram fog folyni rajta. Ez annyit jelent, hogy ha egyforma érzékenyek a hangfalak, akkor a mélyláda 3 decibellel hangosabb lesz.

Mindenképpen 2 ohmos végfokot válassz, mert ha 4 meg 8 ohmot párhuzamba kötsz, akkor 2 egész 1/3 ohm lesz az eredő ellenállás, ami egy 4 ohmos végfoknak már túl kicsi.

2014. jan. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

És ha túl kicsi akkor kisül az erősítő

De hogy kössem párhuzamosan?

2014. jan. 5. 15:10
 4/5 A kérdező kommentje:
És milyen erősítőt ajánlasz?Mondjuk T-amp-ből?
2014. jan. 5. 15:25
 5/5 A kérdező kommentje:
De szerintem ennek a hangfal sorozatnak az a lényege hogy sorosan kell kötni. Mégpedig azért mert a mélynek 1 be menete és egy kimenete van. A magasnak 2 be menete van. A mély nek a kimenetére az van írva hogy to mid/hi output!!ez nem tudom teljesen mit jelent. De szerintem azt hogy közép színtü/ erősségű kimenet.
2014. jan. 5. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!