Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen beltéri hő és páratarta...

EagleHUN kérdése:

Milyen beltéri hő és páratartalom mérőt érdemes vásárolni?

Figyelt kérdés

A Milyen alatt a márkát/gyártót, a kijelzést/mérést (digitális vagy analóg), illetve az árat értem.


Tehát szeretném beltéren mérni a hőmérsékletet és a relatív páratartalmat legalább, ha nyomást is mér nem baj.

Láttam ilyenből egyszerűt digitális kijelzéssel, de olcsó kínai volt, meg volt Német gyártmányú 2 analóg kijelzővel (az egyik hőmérséklet+páratartalom két mutatóval a másik nyomás), horror áron.


Némelyiket beltérinek írták, de volt rajta nyomásmérés és ahhoz kapcsolódó "időjárás előrejelzés" (felhő napocska), ennek szerintem nincs értelme vagy mégis?

Nyilván egy kültérit lehet bent is használni mérési tartományba belefér ám fordítva nem.

Volt olyan is hogy kül és beltéri és külön van kültéri mérőfeje, de abból viszont csak a rádiós jöhet szóba, a vezetékes nem. Azoknak viszont megint csak horror ára volt, szóval ha van ilyenből megbízhatóan működő de olcsó akkor arra is várom a tippeket.


Obiban nézelődtem eddig, meg egy honlapon itt talán olcsóbbak ugyan de pont ugyanazokat a márkákat meg nem láttam, szóval nem tudom összehasonlítani:

[link]


Az hogy óra vagy ébresztő is van-e benne az nem igazán érdekel. Pontosan mérje a hőmérsékletet és páratartalmat, ez a lényeg.



2014. jan. 5. 00:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy-két ezertől határ a csillagos ég.

Általános használatra szerintem ebből a kategóriából bármelyik megfelel.

...de szerintem érdemes külső-belső mérőt venni, úgyis kíváncsi az ember arra is, kint mennyi az annyi. :-)

Pl.: [link] Vagy ez már egy fokkal komolyabb: [link]

Ha külsőset veszel, a mérésnek megvannak a meteorológiai szabványai, ha esetleg érdekel, privátban megírhatom. :-)

2014. jan. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A "meteorológiai szabványait" a külső mérésnek megtudnám nézni pl az időképen hogy: 2 méter magasan, árnyékban, x méterre a legközelebbi épülettől...Ennek csak akkor lenne számomra jelentősége ha csatlakoznék valamelyik időjárás szolgáltató hálózatához mondjuk időkép, köpönyeg...De az meg a 40000Ft-os kategória mert azok a készülékek IP címmel hálózatra is tudnak információt adni. Ennyit nem tudnék rá áldozni, bár már gondolkodtam ezen is. Másrészt a kültéri azért is lenne érdekes, mert albérletben, emeletes ház földszintjén vagyok. Van egy fenyőfa az ablak előtt oda ki tudnám rakni az érzékelőt, de garancia nincs rá hogy nem lopják el (pl az elemek miatt). (Ha vezetékes lenne is levághatják a réz miatt.) Szóval a kültéri sajnos itt szerintem kizárva.


A relatív páratartalom azért kellene nekem hogy tudjam mikor kell szellőztetni, olyan 55-60% körül már ki kellene nyitnom az ablakot, hogy aztán visszaessen 40%-körülire. Meg akkor már mutassa a hőmérsékletet is bent, hogy a hőmennyiségmérős radiátort jól be tudjam állítani.

2014. jan. 8. 11:43
 3/5 A kérdező kommentje:

Egyébként ha jól emlékszem ez a TFA márka volt az Obiban is, hasonló árban mint ezen a conrados honlapon.

Szóval ezek szerint ez jó márka? Annak ellenére hogy made in china van rajta. (Ma már sajna mindenen :-/ )

De akkor az előbb leírtak miatt nekem lehet hogy elegendő a sima beltéri, abból volt 4-5k-ért is ebből a márkából. Vagy tényleg egy komplett IP-s időjárás állomás kell és akkor adatokat is "szolgáltatok". Vagy ellopják vagy nem az érzékelőt.

2014. jan. 8. 11:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajnos a földszint tényleg nem szerencsés, ott tényleg sok baja eshet... Valóban elegendő lehet számodra egy szimpla belső hő -és páratartalommérő.

Igazából nagyon mellényúlni márkaszinten szerintem nem lehet, bár a noname vackokkal nem érdemes foglalkozni.

A TFA jó lesz.



Ezt viszont nem értem: "...olyan 55-60% körül már ki kellene nyitnom az ablakot, hogy aztán visszaessen 40%-körülire."

A túl száraz levegő sem szerencsés a por és egyéb miatt, az 50-60 % szerintem éppen ideális.

(Illetve ha kint nagyon párás a levegő, az bent sem lesz sokkal szárazabb, sőt, adott esetben akár nedvesebb levegő is jöhet be kintről.)

2014. jan. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Végül is a TFA 45.2005 -ös típusát választottam ez volt a legolcsóbb olyan eszköz ott (OBI), ami páratartalmat is mért.

http://www.youtube.com/watch?v=rqfaUkPHODo

4600Ft-ért

Viszont ennek nagy előnye hogy sem elemet vagy bármilyen más külső áramforrást sem igényel. (Védjük a környezetet.)


(Nem tudom a múltkor mit néztem, de nagyon benéztem mert a páratartalmat is mérő digitális eszközök 8-9e HUF körül kezdődtek.)


Mellkasmagasságban kb 150cm magasan egy szögre akasztottam, válaszfalra nem a külsőre, radiátortól félszoba távolságban.


Interneten lett volna olcsóbban de szállítási költséggel együtt már nem lett volna olcsóbb ugyanez sem, sem más.

Másrészt neten vásárolt cuccnál a garancia megoldása is nehézkesebb.

Bár ennél tuti nem lesz gond mert Made In Germani!

2014. jan. 28. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!