Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Laptopban lehet billentyűzetet...

Laptopban lehet billentyűzetet cserélni?

Figyelt kérdés

Kinéztem egy lapost, ő az igazi, ugyan azt ilyen áron nem találnék, ráadásul még minőségi is. Egy gond van vele, UK billentyűzet... Lehet valamit tenni?

Lenovo Ideapad z500


2014. jan. 14. 22:45
 1/6 anonim válasza:
Persze, megoldható, de első körben nem akarod kipróbálni a billentyűzet-matricát? 1-2 ezer forintba kerül vagy még annyiba sem. Ha nem, akkor a márkaszervizzel kellene egyeztetni még a vásárlás előtt, mivel ha kicseréled (már ha a boltban kapsz hozzá magyar kiosztásút csak úgy, az utcáról beesve), akár garvesztés is lehet a vége, jobb előre tisztázni.
2014. jan. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

billentyűzet matrica? az miért jó? ráadásul fém, háttér világításos billentyűzetről van szó, nem egyszerű a szitu.

hogy lesz ékezetem a matricáktól? engem csak ez zavar, hogy nincs ékezet.

2014. jan. 14. 23:22
 3/6 A kérdező kommentje:
lehet félreértettél, most gondoltam bele utólag. a billentyűzet qwerty, lényegében angol kiosztású, ékezetek nélkül. :)
2014. jan. 14. 23:27
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha átállítod az op rendszerben magyarra akkor ugyanúgy lesz ékezeted. Csak meg kell szokni, hogy az Y a Z, a : az É stb. Ezen segít a billentyűzetmatrica. Én is ilyen billentyűzetről írok, én meg tudtam szokni matrica nélkül is. A lényeg hogy nem csak olyan betűket tudsz írni, ami az egyes billentyűkön rajta van. Ha akarsz, akár még cirill betűket is pötyöghetsz vele :)
2014. jan. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem-értem. Az a lényeg, hogy mivel UK-s nemzetközi ezért lesz minden betűnek helye igaz? :D nem akarok felmatricázni az az igazság, mert háttér világításos, és elég hülyén mutatna, még akkor is ha világítós matricát vennék, majd megszokom idővel, nyomtatok puskát :D aztán csak idő kérdésre tényleg.
2014. jan. 15. 15:48
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem nehéz megszokni, max két hét, de ha sokat gépelsz annyi se. Az elején a puska sokat segít. De ha vakon gépelsz, akkor semmi sem változik, mert a billentyűk helyzete ugyanaz lesz, csak álcázzák magukat :D. A lényeg, hogy tényleg UK kiosztású legyen, ne US.


[link]


Ha megnézed a képet, és összehasnlítod a mostani magyar billentyűzeteddel, látod hogy az angolon mindennek ugyanúgy megvan a helye, az amerikai viszont kicsit más elrendezésű.

2014. jan. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!