Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy tablet mindent megjelenít...

Egy tablet mindent megjelenít a kijelzőjén? Úgy mutatja az internetes oldalakat, ahogy egy laptop?

Figyelt kérdés
A tablet ahhoz kell, hogy bárhol, ha van wifi, akkor elérhessem, pl: az e-mailjeim, de könnyen magammal is vihessem. Sajnos hiába van okos telefonom, azon nem mindent jelenít meg úgy a kijelző, mint egy laptopon vagy egy pc-n és pl: az e-mailjeimet sem tudom elérni vagy hasonló dolgokat kezelni, nyilván a kicsi képernyő vagy az operációs rendszer miatt. Mielőtt még vennék egyet, érdeklődnék, hogy egy tablet (mondjuk a képernyő nagyságától függően) mennyit és milyen minőségben jelenít meg? Óperációs rendszertől függ a kezelhetőség? Milyet érdemes választani?

2014. jan. 20. 11:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha Androidos telefonod van, es Androidos tabletet veszel, akkor ugyanazt kapod, ugyanazt tudja, csak nagyobb a kijelzoje.


Persze a nagyobb kepernyo miatt kenyelmesebb, jobb hasznalni, de ha valamit nem jelenit meg a telefonod, azt a tablet sem fogja.


Egy 7"-es tablet mar eleg jol hasznalhato, nekem pl ez a kedvenc meretem, de munkara, "intenziv" bongeszesre egy 10"-es lehet jobb lenne.


Oprendszertol meg termeszetesen sok minden fugg, de mondhatni csak ket lehetoseg van, iOS vagy Android, mindketto jo, alap do!gokra mindketto kepes, szoval nem lehet rosszul donteni.

2014. jan. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Es hogy mit lehet latni tableten, ez a honlap ogy nez ki allo es fekvo helyzetben:

[link]

[link]


Kijelzo meretetol es felbontasatol valtozik, de ez egy kis 7"-es kinelzon mar korrekt.

2014. jan. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kinwlzon az kijelzon akart lenni
2014. jan. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nekem Bada-s telefonom van, állítólag az nem sokra képes, és nem is nagyon fejlesztik, meg hát tényleg nem tudtam vele sok dolgot csinálni. A tablet olvasáshoz kéne, így nem kellene egy csomó dokumentumot kinyomtatnom, plusz elég sokszor van olyan, hogy el kéne érnem a facebookot, Neptun-t, stb.
2014. jan. 20. 11:58
 5/10 anonim ***** válasza:

A legelterjedtebbek itt is android rendszerrel vannak csak úgy mint az okostelefonoknál. Az oldal megjelenítés meg attól függ, hogy hogy van beállítva. Egy andoridos okostelefonnál is át lehet állítani, hogy úgy jelenítse meg a weboldalakt mint ahogy azt egy pc-n/laptopon. Nyilván egy gyengébb képességű tab/okostelefonnak ez nehézséget fog okozni a gyenge hardver miatt (akadni fog, nem fogsz tudni normálisan görgetni stb.) , mindegy hogy milyen jó vagy rossz a kijelzője.

Az emailekhez meg a legegyszerűbb megoldás ha felraksz egy alkalmazást ami kezeli az emaileket pl. aqua mail, k9 mail, maildroid stb.

Ha épp a rendszer miatt van gondod a telefon használattal, akkor egy ugyan olyan rendszerű tab használata is nehézséget fog okozni.

Meg ott vannak az Apple iPadjei, sok ezeket egyszerűbben kezelhetőnek tartják. Sok üzletben vannak kint ahol ki lehet őket próbálni. Ha ennek a kezelése is nehézséget okoz akkor egyértelmű, hogy valakit meg kell kérni rá, hogy kicsit tanítsa meg, hogy kell ezeket használni.

2014. jan. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tedd fel a telefonodra az Opera Mini-t.
2014. jan. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja hát Bada, ha az mellé veszel egy Androidos tabletet, akkor meglepődsz, hogy mennyire hasonlít egy laptophoz.
2014. jan. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy alkalmazást kéne letöltenem, akkor talán működne, bár nem sok hasznosat tudtam eddig rátölteni. A fent említett androidos tabletek esetében kell esetleg alkalmazást letölteni, vagy csak szimplán be kell állítani az eszközön, hogy miket jelenítsen meg, és akkor működik?
2014. jan. 22. 18:44
 9/10 anonim ***** válasza:

"hogy miket jelenítsen meg"


Ezt hogy érted?

Egyébként minden Androidos készülékre gyárilag fel vannak telepítve a Google alkalmazások (Chrome, Gmail, Youtube, stb), szóval alapból használható, csak be kell jelentkezni, de ezen kívül akármit leszedhetsz Google Play-ről is.

2014. jan. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Megjelenítés beállítása: még egy előző kommentben olvastam, hogy be lehet állítani, hogy milyen megjelenítést alkalmazzon (pl: mobil vagy eredeti- okostelefonom felkínált ilyen lehetőséget, de sajnos nem volt nagy a különbség ).
2014. jan. 27. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!