Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a telefon illetve...

Hogyan lehet a telefon illetve a koax kábelt feltűnés nélkül gajra vágni?

Figyelt kérdés

Pl. Megszakítani benn valamit

Megelőzve a találgatásokat azért kérek segítséget mivel a T-nél vagyok és megszeretnék szabadulni mivel átráztak mindennel és nem szeretnék több tízezres kötbért fizetni és a szerződésbe van egy olyan kitétel, hogy ha 30 napon bellül a hibát nem udják elhárítani akkor ingyen felmondhatom a határozott időtartamú szerződést!



2014. jan. 25. 11:50
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Ha a koaxot hajlítgatod, eltörik a középső ér. DE: Ezt feleslegesen csinálod, mert bőven 30 napon belül meg fogják oldani a problémát, ugyanis látja a rendszer, hogy nincs a vevő oldalon készülék, ergo szakadt a kábel. 1-1,5 óra alatt bőven megvannak vele a szerelők. A 30 nap pedig a bejelentéstől számít.
2014. jan. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

Ráadásul ha te rongálod meg, akár külön díjat fizethetsz érte:

"Az előfizető köteles a szerződés hatálya alatt a szolgáltatás igénybevételéhez szükséges, a szolgáltató által felszerelt technikai eszközök és berendezések teljes vagy részleges meghibásodásáért, megrongálódásáért, rendeltetésszerű használatra alkalmatlanná válásáért, elvesztéséért, megsemmisüléséért helyt állni az ÁSZF 4.sz. Mellékletében meghatározott díjazásnak megfelelően."

Forrás: [link]

2014. jan. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válasz és ha a parbolának a fejegysége "rejtélyes módon" vizet kap attól nem hal meg a parabola fejegység énvalami kis erős tűvel gondoltam amit a szerelő mivel miliméter nagyságú sinc snem vesz észre? És had keresgélje a Drótokat vagy elöbb utóbb eljutna odáig hoyg nem a drótba van a hiba? Vagy?
2014. jan. 25. 13:47
 4/27 anonim ***** válasza:

Vagy kb. 10 perc alatt rájönne, hogy rossz a fejegység és cserélné.

G.

2014. jan. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nem tudsz olyan hibát produkálni, amit 30 nap alatt ne tudnának megoldani. Ha rejtélyes módon vizet kap a fej, azt is secc perc cserélik, aztán ha nincs szerencséd, legrosszabb esetben visszaküldik a gyártónak, aztán ott kiszúrják, hogy mi történt (általában persze megy a selejtes dobozba).


Egyébként könnyen ki lehet nyírni a fejet, csak koax kábelére rá kell kötni egy 24V-s tápot, aztán az elektronika felmondja a szolgálatot. De 10 perc alatt ezt is megoldja a szerelő, és ott vagy, ahol kezdtük.


Ráadásul ha rádverik a fej hibáját, akkor is fizethetsz, mint a katonatiszt.

2014. jan. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Értem és köszönöm a válaszokat!


Akkor úgy néz ki reménytelen az ügy! Vagy valaki tud valamit amivel feltűnés nélkül lehtene esetleg több hiba és akkor belekeveredik hogy most hol is a hiba vagy ez túl rizikós?

2014. jan. 25. 20:21
 7/27 A kérdező kommentje:

Kiegészítés!


És ha relytélyes módon úgymond sose vagyok otthon? Ergo nem tud bejönni hárítaní?

2014. jan. 25. 20:22
 8/27 anonim ***** válasza:

"És ha relytélyes módon úgymond sose vagyok otthon? Ergo nem tud bejönni hárítaní?"

"A fenti határidő meghosszabbodik, ha

* a hiba kijavításához harmadik személy (például hatóság, közműszolgáltató vagy ingatlantulajdonos) hozzájárulása szükséges a hozzájárulás beszerzésének idejével, azonban a hozzájárulást a szolgáltatónak a hibaelhárítási határidőn belül meg kell kérnie;

* ha a kivizsgálás vagy kijavítás kizárólag a helyszínen, az előfizető helyiségében lehetséges és a szolgáltató általi értesítésben az arra javasolt időpont az előfizetőnek nem megfelelő, akkor a szolgáltató által javasolt időponttól az előfizetővel előzetesen egyeztetett újabb időpontig eltelt időtartam nem számít be a hiba kijavítására rendelkezésre álló határidőbe;

* ha a kivizsgálás vagy a kijavítás időpontjában a szolgáltató és az előfizető megállapodott, és a hiba kijavítása a meghatározott időpontban a szolgáltató érdekkörén kívül eső okok miatt nem volt lehetséges, úgy a hiba kijavítására a rendelkezésre álló határidő a szolgáltató érdekkörén kívül eső okból alkalmatlannak bizonyult időponttól a szolgáltató kezdeményezésére a felek által közösen meghatározott új, alkalmas időpontig terjedő időszakkal."

Forrás: www.telekom.hu/static/sw/download/Egyeni_Internet_aszf_20140101.pdf

2014. jan. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm akkor úgy nézki lehetetlen ingyen megszabadúlni a hűség lejárta elött! Azért köszönöm a válaszokat! Bár szintén szeretném ugyanakkor kiemelni ha valakinek van talán még valami megvalósítható ötlete az legyenszíves szólni mert én már kifogytam!
2014. jan. 25. 21:07
 10/27 anonim ***** válasza:

Fogod magad és bíróságra mész, mert átvertek. Ez a hivatalos megoldás.

G.

2014. jan. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!