Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » PIR mozgásérzékelő mitől...

PIR mozgásérzékelő mitől riaszt tévesen?

Figyelt kérdés

Kb. egy éve elhelyeztem az egyik szobába egy sima, egyszerű PIR mozgásérzékelőt.

Az idő nagy részében jól működik, de eddig kb. 3-szor előfordult, hogy minden ok nélkül riasztott.

Érdekes (és elég bosszantó), hogy minden alkalommal az éjszaka közepén.

A szobában senki nem tartózkodik, zárva van, egér nincs, stb.

Tisztában vagyok vele, hogy nem egy csúcsminőségű, márkás cuccot vettem, de az okára kiváncsi lennék, hogy ez mitől lehet?


Ja, fűtés sincs a szobába, így a radiátor melege sem zavarhat be.



2014. febr. 5. 06:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Bogár, pók rámászhat.
2014. febr. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A bogár melege elég neki???
2014. febr. 5. 07:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne ma melege, hanem hogy közel megy. Nekünk "rendes" riasztórendszerünk van, egyszer az egyik műhelyben hálót szőtt a pók az érzékelő közelében és folyton beriasztott.

Azt mondta a szerelő, hogy hiába 30 kg alatti élőlényt nem érzékel, ez csak bizonyos távolságra igaz, ha rámászik valami, nagynak érzékeli. Ilyen is kütyüm nekem is volt, mint neked, attól is megszólalt, hogy elbújt a nap, tehát fényviszony változástól is lehet.

2014. febr. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

A gagyi szenzorok sima légmozgástól is bejeleznek.

Sajnos a komolyabbaknál is előfordulhat ez.


A PIR úgy van tervezve,hogy tőle 2- méterre lévő infra mozgást(emberi hő, légtömeg stb) érzékeljen.

Ha viszont a "szeme" előtt fél centivel elmegy egy pók, az olyan mintha elefánt csorda lenne a szobában.

2014. febr. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ezt én értem, csak nem gondoltam volna, hogy a póknak a hőmérséklete jelentősen eltérne a környezettől.

Mert ugye az infra másképp nem jelez...

2014. febr. 5. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!