Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy analóg órán ezt hogy...

Egy analóg órán ezt hogy lehet állítani?

Figyelt kérdés
Rendeltem egy analóg karórát. Idő+dátum kijelzés. a dátumnál azt mutatja hogy hányadika van és azt hogy milyen nap van. Na már most azon gondolkodtam, hogy ha megjön és nem a mai dátumot mutatja az addig oké, hogy napokat tudok állítani. de mi van ha mondjuk épp egy másik hónapban áll nem a mostaniban. amiben mondjuk nem 28 nap van hanem 30. akkor azt hogy állítom át? órás meg tudja csinálni?
2014. febr. 8. 15:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Analóg órákban minden hónapban 31-ig megy a nap kijelzése, például ha 30-as a hónap, 1-én 31-ét mutat. Ekkor kihúzod egy kattanásig a felhúzó gombot (majdnem minden analóg órán így megy), és beállítod 1-ét. Ha napot is mutat, óra fajtától függ, vagy külön gomb van rajta, de például seiko óránál a felhúzó gombot kell befelé nyomni, és ugrik mindég egy napot. Egyedül arra kell vigyázni délután vagy délelőtt van. Első használat előtt érdemes a mutatókat körbejáratni addig, amíg vált egy napot, ha délelőtt van nem kell többet körbetekerni, ha délután van még egyszer 12 órát tekersz rajta, utána jöhet az előzőekben leírt módszer. Nem tudom így érthető volt-e. :-)))
2014. febr. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyjából megértettem, köszönöm :D
2014. febr. 8. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!