Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » E-könyvolvasón hogy lehet a...

E-könyvolvasón hogy lehet a lábjegyzeteket megnézni?

Figyelt kérdés

Még nem jöttem rá erre.

Most látom, hogy a könyv végén van összegyűjtve az összes, de egy lábjegyzet egy oldalon. Vagyis, minden lábjegyzet elolvasásához a könyv végére kell ugranom, persze el kell találni a megfelelő oldalt ott is, majd ha elolvastam a lábjegyzetet, vissza az eredetileg olvasott könyvoldalra. Ezt vagy megjegyzem, vagy könyvjelzőt hozok létre.

Az e-könyv olvasó szoftverek fejlesztői normááálisak?



2014. febr. 11. 12:18
1 2
 11/20 Tengor ***** válasza:
56%

OFF:

#10, foglalkozom, de a köztes időt ki kell tölteni valamivel...

2014. febr. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

A probléma (lábjegyzetek rossz kezelése) oka természetesen NEM AZ E-KÖNYV OLVASÓ, hanem a szoftver, amely az e-könyvet létrehozza.

Tehát utánanéztem az alkalmazásomnak (calibre), és a fejlesztője azt állítja, hogy csak így lehet megoldani.

Ez nem igaz, és már jeleztem is neki.

Az olvasónak megfelelő megoldás itt van leírva:

[link]


Na, bummmmmm!


(Apropó - a Magad uram, ha szolgád nincsen! szellemében -, ezt magamtól nyomoztam ki, az ilyen trollllok, mint ez a mihaszna Tengor is, csak akadályozták a munkámat.)

2014. febr. 17. 14:56
 13/20 Tengor ***** válasza:
Ügyes vagy, kapsz egy buksisimit, mert ügyesen kinyomoztad! Majd figyelem a calibre changelogját, mikor került bele a világmegváltó problémamegoldásod.
2014. febr. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Nem biztos, hogy - ezt így mondjuk - implementálja.

Szerinte, és a legtöbb e-könyv olvasó/buheráló alkalmazás-fejlesztője szerint a lábjegyzetek helye a könyv végén van, mert másképp nem lehet megoldani. Szerintük ugyanis az e-könyvekben nincsenek oldalak, az egész könyv egy ömlesztett szövegfolyam.


Ebben én már a legelején kételkedtem (mert mégiscsak van oldalra tördelés itt is), és az említett weboldal szerzője visszaigazolta kételyeim.

A calibre - amúgy zsidó - fejlesztőjének az orra alá dörgöltem a cáfolatot, de még nem reagált rá semmit.

2014. febr. 18. 00:46
 15/20 A kérdező kommentje:

...és most természetesen leírhatom My Conserve felhasználó polgártársnak, hogy új PocketBook Basic 613-om van, ami szuper mert minden formátumot kezel, épp csak az érintőképernyőt hiányolom mostanság, miután minden tapicskolós kezd lenni.

Bátran ajánlom tehát mindenkinek, aki olcsón akar ilyen eszközt (kb. 20 ezer az apróhirdető oldalakon).

2014. febr. 18. 00:49
 16/20 Tengor ***** válasza:

"A calibre - amúgy zsidó - fejlesztőjének az orra alá dörgöltem a cáfolatot, de még nem reagált rá semmit."

Eddig nem tudtam hova tenni a primitívséged. Ez a mondat megmagyarázta! Köszönöm!

2014. febr. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Na, kiugrott a nyuszi a bozótból. :-)

Aranyom, nem vagyok antiszemantikus, ha arra gondoltál.

2014. febr. 19. 01:10
 18/20 fanyar válasza:

Már van Visual basic megoldás is

Az rtf fájlból átpakolja a szövegbe a lábjegyzetet.

Onnan már lehet epub

2017. márc. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Kindle olvasón a kis számocskára bökve behozza a lábjegyzetet ablakban.
2017. márc. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Tengor, itt vagy még?

A Calibre fejelsztője - képzeld! - nem zsé, hanem indiai. Persze attól még lehet... olyan. :-D

febr. 21. 21:51
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!