Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a baja a monitornak?...

Mi a baja a monitornak? Lehetséges hogy otthon még tudom csinálni?

Figyelt kérdés
Nem tudom mennyit számít hogy leírom de 19" Lg monitorom van és mostanában nem működik jól. Régen ha alap helyzetben be volt kapcsolva akkor sárgán világotott. Ha be volt kapcsolva a gép akkor kék. Mostanában amikor bekapcsoltam kéken villogott és egy negyed óra - 20perc alatt jó volt. Utána már először nem világotott 15 percig kb utána kéken villogott ugyan ennyi ideig és bekapcsolt most meg szinte egyáltalán. Lehetséges hogy itthon meg tudom csinálni valahogy? Nem igazán van 5-6-7ezrem most erre az a baj.

2014. febr. 12. 11:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lehetséges.
2014. febr. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy 17-es lg monitornál pont ez volt egy éve a bajom (csak sárga és zöld led színnel). Nagy valószínűséggel a tápban lévő elektrolit kondik adták fel a harcot. Nálam ezek 1000Uf 25V-s kondik voltak. Cseréltem őket hasonló paraméterű LOW ESR kondikra (Ez fontos, mert kapcsoló üzemű tápról van szó), az egész anyagköltsége 200Ft volt.



Egy próbát megér, ha szétszeded, elég látványosan fel tudnak puffadni. De ha nem látszik semmi hiba, akkor is jobb cserélni, nem sokat vesztesz rajta.

2014. febr. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A második vagyok, azért egy kis kiegészítést hozzátennék:



Nekem volt itthon megfelelő szerszámom (pákaállomás, oldalvágó, izopropil alkohol, forrasztóón minimum kell), és végig tudtam hogy mit csinálok. Ha értesz hozzá, akkor sec-perc és pár száz forint, ahogy leírtam, de ha nem, akkor jobb ha nem nyúlsz hozzá, mert több kárt csinálhatsz, mint hasznot (akár magadban is!).

2014. febr. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor ebből szerelő lesz.
2014. febr. 13. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!