Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért van az hogy senki sem...

Miért van az hogy senki sem tud tenni az ellen, hogy a elektromos eszközök gyártói direkt rosszabb minőségű terméket adnak el az embereknek, hogy az elromoljon és akkor a vásárló újabb termék vásárlására legyen kénytelen?

Figyelt kérdés

Én értem, hogy ez lehet jó is, mert pörgeti a gazdaságot és egy csomó embernek biztosít munkát, de akkor is:

egyrészt ez rengeteg szemét, rengeteg kárba menő érték, hiszen a termék csak ritkán kerül újrahasznosításra (de azért szerencsére van rá már példa). És azért ez mégis csak csalás és rengeteg embert károsítanak meg, amely pénz azért többségben egy-két vezető meggazdagodását szolgálja.


A kérdést azért írtam ki, mert szerintem ez egy nagyon nagy probléma, de nem látom át mennyire gyakorol hatást a gazdaságra.


Tehát arra szeretnék érveket, hogy ez a folyamat hasznos.


2014. febr. 13. 20:33
 1/4 Saavedro ***** válasza:

" Tehát arra szeretnék érveket, hogy ez a folyamat hasznos."


Ilyen nincs. Azok a gyártók pedig dögöljenek meg. A moduláris telefonok bevezetése pedig igazán megtörténhetne

2014. febr. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]


Itt nyálazd át a kommenteket, egy nagyon érdekes vita alakult ki (öröm volt olvasni). Sajnos nem fekete-fehér a dolog, sokkal összetettebb, mint azt gondolná az ember. Nagyon sok jó gondolat van linkelt kommentek között.

2014. febr. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Olvasd:

[link]


Yt

http://www.youtube.com/watch?v=UmatL75dO3c&persist_app=1&app..


Igazából ez egy mesterségesen gerjesztett folyamat, ma már nem egy életre veszel tárgyakat, csak egy kis időre. Felgyorsult a világ.

A technikai fejlödés miatt már sokkal hamarabb cserélik a tárgyakat, pl. tv - mert ez 'lapos', mert full HD, ezért a gyártók nem is törekszik a tartósságra. (na meg az új vásárló = profit)

A készülékek javítása szinte lehetetlen (a gyártás technológia miatt műszkilag is!), anyagilag nem éri meg.

2014. febr. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyébként pont a villanykörte az, ami a tervezett elavulás ékes példájaként lett felhozva, pedig sokkal árnyaltabb oka volt az 1000 órás élettartam bevezetésének.


Azelőtt minden gyártó igyekezett elérni minél hosszabb élettartamot, csak azért, hogy az ő termékét vegyék meg. Milyen jól mutatott a csomagoláson, hogy 5000 óra. Csak ennek az az árnyoldala volt, hogy a fényerő rendkívül alacsony volt. Nézzük csak meg azt a 113 éves izzót: a fényereje egy gyertyának is nagyobb. Ha egy 100W-s izzót ilyen fényerő mellett használnánk, az sem csak 1000 órát bírna. Vagy ott vannak a dimmeres lámpák. Sokkal tovább bírják benne az izzók, mint ha mindíg max teljesítményen használják


Szóval miután bevezették a fix 1000 órás élettartamot, akkor kezdtek igazán fejlődni az izzók. Mert ha minden izzó ezer óráig bírja, minek vegyek másikat? Hát mert több fényt ad! És innentől erre gyúrtak a gyárak. 1000 óra élettartam mellett minél nagyobb fényerőt kisajtolni, hogy az ő terméküket vegyék.



Ettől sokkal rosszabbak a trójai termékek. Mint a filmben szereplő nyomtató is. Megveszed nagyon olcsón, aztán az eredeti tartozékok egy vagyonba kerülnek hozzá. 4000Ft egy köpet festékért? És ez még csak az egyik szín ugye. Vagy a HP nyomtatófejes patronjai. Simán lehet után tölteni több alkalommal, de vegyük meg az újat ha a régi üres 5000-ért. Aztán persze a kiürült patront küldjük el, ők majd újratöltik 200-ért, és aztán eladják 5000-ért újra.


Sok embernek fekszi ez meg a gyomrát, de sajnos világviszonylatban nagyon kevésnek.

2014. febr. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!