Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hallottam valami olyasmiről,...

Kancsesz94 kérdése:

Hallottam valami olyasmiről, hogy a Scroll Lock anno alkalmas volt egy lyukkártyányi görgetésre még DOS alatt vagy az előtte létező OP rendszereknél. Erről szeretnék valamilyen forrást vagy infót adni?

Figyelt kérdés
2014. febr. 16. 12:27
 1/1 anonim ***** válasza:

"Hallottam valami olyasmiről, hogy a Scroll Lock anno alkalmas volt egy lyukkártyányi görgetésre még DOS alatt"

Akkor valamit félrehallhattál.


Amikor még csak billentyűzet járt az IBM PC-khez ( [link] ), nem volt még grafikus felhasználói felület, akkor a korai képernyőkön szöveges módban csak 25 sor (és 40 vagy 80 oszlop) fért el.

Viszont egy dokumentum sokkal több sorból állt - tehát mozogni kellett benne a kurzorbillentyűk segítségével.


Ebben az esetben maga a kurzor - ami mutatja, hogy hol járunk aktuálisan a dokumentumban, hova fognak kerülni a beírt karakterek - is mozoghat (például ha az előző bekezdéshez hozzá szeretnék írni, akkor hasznos a kurzor mozgása).


A Scroll Lock billentyű lenyomásával a kurzor lerögzíthető, miközben a kurzorbillentyűkkel szabadon lehet mozogni a dokumentumban (ez akkor hasznos, ha a dokumentum egy korábbi részére vissza akarok menni, de nem szeretném a kurzort elmozdítani, hogy onnan folytathassam a dokumentum írását, ahol abbahagytam). Lényegében ezzel oldották meg a szöveges képernyőn a görgetősávot.

2014. febr. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!