Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kétszárnyú kapunyitó lecsapta...

Kétszárnyú kapunyitó lecsapta a biztosítékot, azóta nem működik. Mi lehet a hiba? Hol érdemes keresni?

Figyelt kérdés
Van benne 2darab biztosíték azok jók.
2014. febr. 17. 14:38
 1/6 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Hol érdemes keresni?"

A tápáram bekötésnél.

Valahol zárlat lesz. A kapuvezérlésbe már el sem jut a "zeusz", azért sértetlenek a biztosítékai.

Jobb lenne nem kísérletezni, inkább a szakembert csapja meg, mint téged.

2014. febr. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"inkább a szakembert csapja meg, mint téged."


Bocs, de ezzel nem értek egyet!

Üdv, -egy kapu automatikákkal is foglalkozó műszerész.

2014. nov. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Wadmalac ***** válasza:
A mondathoz hozzá tartozik, ha a szakember csapja meg, akkor az a büntetése annak, hogy nem szakemberként nyúlt hozzá. :)
2014. nov. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez nem így működik.

Pl villámcsapott riasztók, amik amúgy teljesen leválasztott 12v-os rendszerek, tökéletesen működnek a csapás után is, megyen a szerelő, aki amúgy tök korekt szakember, megfogja a GSM átjelzőt, és az fogja megvágni, pedig ott aztán egyáltalán nem kell ilyesmitől tartani alap esetben. Így nem jelenthető ki az,hogy akit megvág a villany, az tutira nem szakemberként nyúlt hozzá.


Nekem volt olyan, hogy behúztam egy kábelt ikerház egyik lakásába, kötöttem, kötöttem, majd egyszercsak jól megvágott...a vége pedig lógott a levegőben. SZerintem pislogtam??:D

A szomszéd fel akart fúrni egy képkeretet, fúrt egy lukat, pont megtalálta a vezetékemet...oké semmi gond, de ott ment az övé is és a fúrószár elnyiszálta az ő fázisát majd megfúrta még az én (egyébként nulla) vezetőmet. Így az ő fázisa ott vigyorgott nálam :D

Örültem neki.

Szóval elkerülhetetlen sokszor önhibánkon kívül az áramütés.

Más kérdés, hogy már jópárszor elszenvedtem így nem ér nagy tragédiaként, míg egy olyat aki most találkozik vele először eléggé megrendít, vagy meg is öl.

2014. nov. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Wadmalac ***** válasza:

"Más kérdés, hogy már jópárszor elszenvedtem így nem ér nagy tragédiaként, míg egy olyat aki most találkozik vele először eléggé megrendít, vagy meg is öl."

Ez az igazi lényeges pont. Persze én sem úgy gondoltam, hogy a szerelőért nem kár, de amivel egy szerelő (már csak a rutinosabb "nyúlkálása" miatt) egy káromkodással elvan, az egy laikusból füstgyertyát csinál.

2014. nov. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Wadmalac ***** válasza:
Ez a fúrós sztori tetszett. Jól példázza, hogy ami megtörténhet, akármilyen esélytelen, előbb-utóbb megtörténik. :)
2014. nov. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!