Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mekkora elektromos főzőlapot...

Mekkora elektromos főzőlapot bírhat el a hálózatom?

Figyelt kérdés

Szeretnénk elektromos főzőlapra cserélni a mostani gázost. Ellenben nem tudom elbírja-e a hálózat. Összesen 4x16 Amper biztosíték van főbb helységenként, tehát pl.: konyha 16A, pince 16A stb. A villanyórában pedig egy 25 Amperes biztosíték van. Szóval örülnék hogyha egy hozzáértő tudna tanácsot adni mert én semmit nem értek a villanyhoz.

Egy 6.300 Watt max. teljesítményű főzőlapról lenne szó.



2014. febr. 18. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért, hogy valami maradjon másra is, nem használhatsz 4600W-nál többet, de ekkor már nem mehet mellette hajszárító, mosógép, mikrosütő, vasaló, kenyérpirító....
2014. febr. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem jól gondold meg a villany főzőlapokat, a gáz sokkal olcsóbb, és talán jobb is...
2014. febr. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A gáz olcsóbb, viszont az elektromos biztonságosabb és jobb hatásfokú lehet, főleg az indukciósak.
2014. febr. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Az a helyzet hogy ketten vagyunk csak, nem főzünk sokat csak minden másnap. Nekem nincs bajom a gázzal, csak a barátnőm fél tőle. Vannak kisebb teljesítményű lapok is, 3600 watt, csak nem tudom hogy azokkal mennyire lehet normálisan főzni. Bár jó véleményeket olvastam róla.
2014. febr. 19. 07:11
 5/5 Party válasza:
egy 6300W-os főzőlapot nem bírna el még a 25A-os főbizti sem, mert kb 27A-t venne fel.. a másik pedig az hogy egy villanytűzhelyet nem úgy helyezel üzembe hogy csak simán bedugod a konnektorba.. a villamos tűzhelynek külön áramkört kell kiépíteni, külön biztosítékkal és főkapcsolóval.. általában 4es keresztmetszetű vezetékkel szokták lefűzni, ezért is nem jó a sima konyhai áramkör mert az max 2,5-es
2014. febr. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!