Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 48V DC-ből 36V DC. Lehetséges?

48V DC-ből 36V DC. Lehetséges?

Figyelt kérdés

Egyszerű, olcsó, energiahatékony megoldást keresek.

(400W+ teljesítményre)



2014. febr. 19. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Gondolom építeni, kisérletezgetni nem akarsz, legegyszerűbb ha veszel egy kész DC/DC konvertert.


Bár ilyen feszültségre nem lesz egyszerű találni. és nem lesz olcsó. Alsó hangon 100.000 körül gondolkodj, ha nincs rá ennyi, ne is kezdj keresgélni.

2014. febr. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nincs rá ennyi.

Akkor inkább építek.


De reméltem, hogy egy hozzáértő mond valami frappáns, olcsó megoldást.


Nem kell stabil 36V kimenet. +/- 3V simán belefér.

2014. febr. 19. 21:52
 3/7 anonim ***** válasza:

Itt van vmi ilyesmi vámmal is max 45eft körül lenne


[link]

2014. febr. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Elbaftam ez ac to dc.De van dc to dc is én max 360wosat találtam
2014. febr. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Most csak hangosan gondolkodom...

Ha magamnak kéne ilyet csinálni, vezérlő elemként egy LT1173-t használnék, a beépített kapcsoló elemmel egy külső, megfelelő feszültségű és áramerősségű VMOS FET-et vezérelve.

IC leírása: www.linear.com/docs/1808

Valamelyik "step-down" kapcsolást választanám kiindulási alapnak.


Persze az IC-nek adnék valami stabil tápot (48V-t már nem szereti), 24V körül, induktivitásnak valami megfelelő teljesítményű PC-tápból kitermelt vasat használnék áttekerve (nem kell trafó, csak 1 db tekercs), nagy áramú diódákat szintén PC-tápból termelnék ki.


Lenne vele kísérletezgetés bőven, de akár még sikerülhetne is.


Ami az energiahatákonyságot illeti. Ha sima soros áteresztő stapilizátort építenél, annak a hatásfoka 75% lenne, elmelegítene max terhelésnél 120 wattot. Kapcsolóüzemű áramkörrel fel lehetne menni 90% fölé, és 20-30 W körül lenne az elmelegített teljesítmény.

2014. febr. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A linket elszúrtam, bocs. Helyesen:

[link]

2014. febr. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. febr. 21. 22:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!