Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen töltővel töltsem ezt?...

Milyen töltővel töltsem ezt? 10 x 1,2 V-os ceruzaaksik sorba kötve?

Figyelt kérdés

Van egy eszközöm, amihez 12-16 V közti fesz. kell, és én ehhez sorba kötöttem 10 db ceruzaaksit, ami ugye töltetlenül 12 V, töltve lehet 14,5 V is, na de az a kérdésem, hogy mivel tudom én ezt tölteni?

Autós töltő gondolom nem jó, mert az 12V-ra van.


Ha rá kötök bármilyen tápot, ami 16 V-os, azzal tölthetem? (van pl régi 16 V-os laptop tápom, kapcsolóüzemű)



2014. febr. 21. 16:03
 1/3 anonim ***** válasza:

NiMH akkutöltővel. Ami egyrészt állandó árammal tölt, másrészt cellaszámtól függeltenül a töltés végén bekövetkező deltaU feszültségesést figyeli, és akkor kapcsolja ki a töltést.

A töltés végén a korábbiakhoz képest egy kicsit gyorsabban emelkedik a feszültség, majd elkezd csökkenni változatlan töltőáram mellett. Ennéla csökkenésnél kell lekapcsolni a töltést.

Másrészt az ilyen töltők kisütni is tudnak, nem árt az ilyen pakkot kisütni feltöltés előtt, hosszabb élettartamú lesz. Bár a sorbakötés mikéntjáről nem írtál, ha forrasztottad, akkor nem jósolok nagy jövőt nekik, a forrasztási hőmérséklet már rongálja a cellák belsejét, ezért szokták ponthegeszteni.

2014. febr. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

igen, forrasztottam. na de oké amit írsz, csak hány V-os legyen?

mert speckó NiMH töltőt nem kapok pont 16V-osat sztem ...

2014. febr. 21. 17:21
 3/3 anonim ***** válasza:

Ami speckó, az cellaszám-független. A feszültségváltozások időbeni lefolyásából tudja, hogy épp hol jár a töltés vagy kisütés.


[link]


[link]


[link]


Ja, ezekhez még kell egy izmos 12 voltos tápegység is.

2014. febr. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!