Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A kazán leállt, a keringetőszi...

A kazán leállt, a keringetőszivattyú nem működött, amikor kicsavarta a szerelő a közepén a csavart, fekete lé jött belőle. Lehet h. megszünt a hiba? Ő ugyan cserét ajánlott, tengelykopás miatt

Figyelt kérdés
A Termomax kazán keringetőszivattyúja leállt, víz túlmelegedett, és a kazán kikapcsoltkb.3-4 napontaAzt mondta a szerelő, ki kell cserélni a szivattyút. Kicsavarta a szivattyú közepén a csavart, fekete lé folyt ki belőle, s mondta ki van kopva a tengely.Még nem cseréltettem ki, viszont2hete már folyam.megy, nem áll le. Lehet h. nem is kell cserélni, valami a fekete lével távozott, ami a hiba oka lehetett? A kazán10éves.A kazán és az egész fűtésrendszer tisztítását,"átmosását" ajánlotta,a padlófűtéscsövekben és a radiátorban,és egy adalékanyaggal kellene feltölteni. Nem tudom szükséges-e 10 év után,mert anyagilag nem éppen állok úgy.

2014. febr. 22. 13:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az ilyen elektronikus-mechanikus cuccok ilyenek, néha a megpiszkálás segít rajtuk. Volt itthon egy számítógépünk régebben, ami csak akkor volt hajlandó működni, ha a háza nem volt rácsavarozva.


Szerintem a szerelőnek igaza van, valóban kopott a szivattyú és ez csak cserével javítható, de ha megpiszkálja az ember, akkor ideig-óráig működhet. Ha most épp működik, valószínű nem érdemes azonnal kicserélni (mást mondanék, ha a tél elején lennénk, és kemény fagy ígézkezne: nem lenne jó a legnagyobb hidegben maradnod fűtés nélkül, de most annyira nem rossz az idő). Ha szerencséd van, kihúzzátok tavaszig, és akkor egész nyáron gyűjtögethetsz a cserére, úgy talán nem lesz olyan megterhelő.

2014. febr. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ!!!!!!!
2014. febr. 22. 13:22
 3/4 anonim válasza:
A fekete lé, az a víz, ami kering. Ha kopott a szivattyú, akkor nem árt a csere. Viszont, ha nem állsz k.jól anyagilag, akkor még nem fontos cserélni. Ilyen megszorulások, új, és márkás darabokkal is előfordulnak. Mivel láttad, hogy mit kell tenni, menni fog neked is. Én csak akkor cserélném le, ha többször előfordulna, pedig pénzem lenne rá. Az átmosás, ha jól működik, akkor minek???
2014. febr. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Most vagyok itt először a "Gyakori kérdések.hu"-n, de nagyon bírom,"tök " jó,ilyen gyorsan választ kapok, segítséget a döntésben.Milyen sok rendes,segítőkész ember van!Köszi!!!!!
2014. febr. 22. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!