Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Transzformátor tekercselésnél...

Transzformátor tekercselésnél hogyan helyezkedik el a primer és szekunder sorrendje, melyik van belül és melyik kívül?

Figyelt kérdés

Egy 230v-os hálózati trafóról lenne szó, amin van egy 6.3v-os és 2x450v közepelve, azaz 900v-os szekunder.

Milyen sorrendben tekerjem a sorokat?


2014. febr. 26. 00:47
 1/6 anonim ***** válasza:
A vasmagra megy a primer, primeerre a 2x450, arra meg a 6,3.
2014. febr. 26. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Aha... vasmagra. Szóval nem a csévetestre.


A kérdés túl általános. Simán lehet osztott csévetest (EI vagy N-vamagra gondolok), ahol a primer és a szekunderek egymás mellett vannak. Toroid trafónál sem feltétlenül egymásra vannak tekerve, lehetnek egymás mellett is.

2014. febr. 26. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Trafó1 ***** válasza:
sok mindentől függ, csináld tárcsás elrendezésbe, és akkor sorban egymás után vannak a csévetesten, ha leég az egyik, nem kell mindet visszabontani az újra tekercseléshez, ha elszúrod a menetszámot még tekerhetsz rá, bár ki tudja menyi helyed van, stb.
2014. febr. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

20cm2-es vaskeresztmetszetű a trafóm. (4.5x4.5cm)

6cm hosszú a csévetest.

A primert már feltekertem és leszigeteltem 0.8 átmérőjű 611 menetszámmal és még több mint 1cm a hely.

Na most itt vagyok gondban, mert a 6.3v 5 amperes sor 18 menetet ad ki 1.35-ös huzalból. A menethossz pedig rövidebb lenne belül mint kívül és nem tudom fontos e ez a tényező a végeredményben.

Nekem mindig a 2x450v-os ág szokott leégni, illetve zárlatos lenni.

/Ezért szeretném a 6.3v-os ágat közvetlenül a primer után feltekerni./ Azelőtt mindig kívül volt és javítás után mindig új huzalt kellet ebből is feltekernem.

2014. febr. 26. 13:23
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért ha sokszor leég nézd meg miért... Én nem a tekercselrendezésen gondolkodnék hanem megkeresném az okot. Ilyen "kis" trafóknál kb. tök mindegy a tekercsek elrendezése.
2015. jan. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A huzal minőségével volt a gond, vagyis annak szigetelésével. Tekercseléskor a vezető gyűrű mindig felkarcolta a zománcot a rézdróton, de olyan finoman hogy szabad szemmel alig volt látható de ahhoz pont elég hogy zárlatos legyen és terheletlenül fojton leégjen. Végül is kézzel tekertem meg az egészet és azóta tökéletesen működik a csöves gityóerősítőm.
2015. jan. 26. 00:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!