Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a neve ennek a fémhuzallal...

Mi a neve ennek a fémhuzallal szőtt szalagnak?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy Magyarországon milyen néven van forgalomban vagy esetleg az is elegendő, hogy mire használhatják?


Hasonlít a villanypásztor szalaghoz, de abban általában csak 2db fém huzal megy párhuzamosan.


A link a szalagról:


[link]



2014. febr. 26. 07:24
 1/6 Wadmalac ***** válasza:

Ez nem áramvezető szalag.

Fűtések hőálló szigetelésére való.

Ezzel rokon terméket találtam csak, ez szén+üvegszálas:

[link]


.

2014. febr. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. febr. 28. 00:40
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez a szó szerinti fordítása:

"1 méter x 15 mm-es szénszálas rugalmas fűtés szalag DIY fűtött mellény kesztyű talpbetét"


Itt megtalálod az elektromos tulajdonságait is, hogyan működik ha megtáplálod 12 Volttal:

[link]


DIY (Do It Yourself) = csináld magad

2014. márc. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ezt találtam én is. Csak nem akartam itt leírni, hogy ruhafűtést akarok belőle csinálni:)

Időközbe már megrendeltem mindent hozzá, már csak bele kellene varrni egy ruhába vagy mellénybe.

2014. márc. 29. 11:03
 5/6 Wadmalac ***** válasza:
Én fűtöttként csak fóliákat találtam.
2014. márc. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Ezt találtam én is. Csak nem akartam itt leírni, hogy ruhafűtést akarok belőle csinálni:"


Gondoltad, valamivel tesztelni kell a válaszolókat, hogy csak valami hülyeséget írnak, vagy érdemben is hozzá tudnak netán szólni a témához. Ez se rossz módszer. :)



Viszont arra azért érdemes gondolni, hogy a végpontok között akárhány Voltos feszültség oszlik meg, ami nem magas és nem okozhat gondot, de ha átnedvesedik, esetleg beizzadsz és bekapcsolod mondjuk a 12 Voltot, akkor a nedves ruhán keresztül beindul egy lassú folyamatos elektrolízis a bőrödön és testeden keresztül. Azért én a helyedben valami neylon szalagba burkolnám a fűtő szalagot is.


Egyébként nem ismertem ezt a szénszálas "fűtő szalagot" anyagot (milyen jó, hogy kérdezted) :) és másképp csináltam magamnak fűthető kesztyűt. Gondolom neked motorra kell, nekem bringán fagyott le a kezem tekerés közben. Arcra van színes mintás neoprén maszkom, hogy ne nézzenek a feketében bankrablónak. :)


A bringán külön gond az áramforrás. Olyant kellett kitalálni ami elfér a kesztűn egy tokban és nem is nehéz.

lítion-ion akku volt kéznél a 18650-es méret. 2500 mAh kapacitással. Ebből kötöttem párhuzamosan 3 cellát, csatlakozóval és kapcsolóval és visszajelző ledekkel.


Először a kesztyűn kívül helyeztem el egy öntapadós tokban a kézfej hátsó részén, de amikor átfagyott és nem működött rendesen, akkor kb egy órát is alig melegített. A visszajelző ledet úgy méreteztem, hogy az akku erősen kimerült állapotában már egyáltalán ne világítson. Ez külön méretezni kellett. sorosan köttöt 2db vörös led nagyjából be is állt az érték és valamekkora kicsi ellenállást kötöttem még sorosan, hogy fullra töltött akkuval se legyen nagy az árama. Talán egy SI vagy Ge diódát kötöttem még sorosan (már nem is tudom), hogy 0.4-06 voltnyit csökkentsem a rá jutó feszültséget, hogy kicsit magasabban már kialudjon.


Végül a három akku cella bekerült egy nagyon vékony plifoam hőszigetelő rétegbe és a kézfejem melegítette a szabadon maradt de szigetelt oldalát, hogy ne fagyjon át nagyon, mert ha lehűl, akkor nem ad le elég energiát.


A fűtő betétet úgy csináltam meg, hogy kb egy-két ujjpercnyi méretre ZZZ alakban később meghajlított (li-ion cella feszültséghez méretezett) fűtőhuzalt rákötöttem hajlékony vezetékre és az egészet belehúztam vékony szilikon gumi csőbe. A lomex.hu -nál lehet ilyen t venni a legvékonyabbtól kezdve egyre vastagabbat is (lehetett, most nem tudom). Igaz az szalagra nem használható.


ilyenekből állítottam össze az ujjakhoz a fűtő tagokat.

Végül öntapadós fóliák közé tettem az így burkolt fűtő elemeket és arra jött tépőzár szalag bogáncs része ragasztva. Azm rögzíti az ujjak külső oldalán. ott kisebb mechanikus terhelést is kap és egyébként is ott jött be a melegítés szempotjából, mert az ujj külső oldaláról indul el az áthűlés is.


Nagyon jó bejött. Kb három órát bír. nem mindig kapcsolom be, csak amikor vészesen fázik az ujjam. Fél percen belül már érzem, hogy nagyon kellenmesen melegít! :)

2014. márc. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!