Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van nekem egy saját kezűleg...

Botond48 kérdése:

Van nekem egy saját kezűleg gyártott sub ládám. A sub ládával szemben nem érezni a rezgést, viszont ha beállok e szobának vagy a teremnek a sarkába ott pedig erőteljesen érezni a sub ládának a hatását, mit csináljak, a reflex kijáratot alakítsam át?

Figyelt kérdés

Van nekem egy saját kezülleg gyártott sub ládám és az a ba, hogy a sub ládával szemben nem érezni a rezgést, viszont ha beállok e szobának vagy a teremnek a sarkában ott pedig erőteljesen érezni a sub ládának a hatását, mit csináljak, min kell, hogy változtassak a sub ládán? Van egy OSB lap a ládában kb. középre behelyezve, ami majdnem elér a ládának a végéig, de a fa léc és a hátlap között van 10 cm hely, ahol a levegő tud áramolni. Belül ahol a fa lap be van rakva ott lefelé is be van rakva egy fa lap és utána ott a reflex kijárat, azt hogyan tudom szabályozni, tehát, hogy a rezgést ne csak a sarokban lehessen érezni, hanem ha a ládával szembe vagyok ott is lehessen érezni a rezgést, a sub hatását, a reflex kijáraton kell alakítanom? Most így néz ki: [link] Vágjak ki az előlapból úgy, hogy a ládának az oldaláig illetve az alján lévő OSB lapig legyen a reflex kijárat?

VÁROM Válaszotokat! Előre is köszi!



2014. márc. 5. 18:39
 1/1 anonim ***** válasza:

A ládával nincs baj.

Ez a terem akusztika. Mély hangokat földközelben úgy hogy 1 oldalról határolja szilárd, hangvisszaverő felület 6 decibellel, falhoz rakva úgy hogy 2 oldalról van visszaverés 12 decibellel, sarokban 3 oldalról visszaverődve 18 decibellel erősebbnek hallod. Ez normális, nem a hangfallal van baj, bármilyen helyiségben, bármilyen mélyládát használsz, sarokban baromi erős lesz a mély, középen meg semmi. Ezt nem tudod kiküszöbölni, max. egy direkt akusztikailag úgy kialakított szobával (süket szoba), hogy ne legyen sehonnan visszaverődés.

2014. márc. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!