Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Megoldható így a világítás?

Megoldható így a világítás?

Figyelt kérdés

Led szalagot kötnék a hagyományos lámpa helyére transzformátorral, hogy csak 12 v-t kapjon.


Ha a lámpakapcsolót lecserélem dimmeresre, akkor fogom tudni a ezzel a led fényerejét változtatni? vagy mindenképp kell a 12v-nél egy dimmer?


2014. márc. 13. 10:23
 1/6 Wadmalac ***** válasza:
Megoldható. De a led szalagokhoz simán tudsz venni hozzá tervezett dimmeres tápot, még távirányítót is adnak hozzá. Priviben tudok neked kontaktot adni egy haveromhoz, aki közvetlenül Kínából veszi a cuccot és baromi olcsón adja.
2014. márc. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igen, de a kapcsoló két külön lámpát kapcsol, így mind a kettő helyére beraknék 1-1 szalagot, és akkor két dimmer is kéne nekik, 2 távirányító, és akkor már nagyobb a káosz, ezért gondoltam így leegyszerűsíteni
2014. márc. 13. 10:41
 3/6 anonim ***** válasza:

"Led szalagot kötnék a hagyományos lámpa helyére transzformátorral, hogy csak 12 v-t kapjon."


Vigyázat! Nem elég egy "transzformátor"! A LED szalagokhoz egyenáramú, áramgenerátoros tápegység kell, de kapható hozzájuk. [link]

2014. márc. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Wadmalac ***** válasza:
Írtam a srácnak hogy keresni fogod.
2014. márc. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Wadmalac ***** válasza:
' távröfögő assz'em három vagy négy szalagot tud kezelni vagy 1 db RGB-st.
2014. márc. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

ilyesmire gondoltam a transzformátor alatt :)


köszönöm a válaszokat

2014. márc. 13. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!