Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Elektronikához értő emberek...

Elektronikához értő emberek segítségét kérhetem?

Figyelt kérdés
Rendeltem interneten egy rezgés érzékelős riasztót távirányítóval. Ez egy 9w-os elemmel működik,és az egész szerkezetnék keresztben a fele egy üres rész ahova az elem megy. Láttam youtubeon, hogy hogyha szétszedem belül csak egy kis hosszúkás csipp lesz, pluszba a kis hangszóró és az elem helye. Megnéztem hogy belefér-e a biciklimnek a vázába,hova az ülés cső is megy. Beleférni belefért,de nem kapcsoltam be, kikellet ráncigálni. Most az a helyzet ,hogy hogyha bekapcsolom ad hangot, de a távirányítóra nem reagál, szóval nem is tudom készenléti állapotba helyezni hogy hogyha rezgést érzékel riasszon. Szóval az egész használhatatlan. Feltételezéseim szerint egy kis dióda szerű valamit letörtem,mivel van azon a kis zöld alaplapon egy kis üres lyuk,aminek a hátulján forrasztás nyomokat látok,ami szerintem arra utal ,hogy onnan hiányzik valami. Ki ért ilyen dolgokhoz? Mi lehet az? Ha kell küldök képet.

2014. márc. 17. 16:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Képet mindenképp jó lenne, ha raknál fel pl képfeltöltésre, hátha valamit lehet látni.
2014. márc. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
azért olyan könnyen nem törik le egy dióda:D de igen egy kép jó lenne. a vázban lehet azért nem müködik a távirányitó mert árnyékol
2014. márc. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Remélem meglehet javítani, mert én még egy lábú diódáról mondjuk nem hallottam. Nem is a dióda tört el,hanem a forrasztás ami odatartotta.

2014. márc. 17. 17:10
 4/11 A kérdező kommentje:

[link]

Ez az a riasztó amiről szó van.

2014. márc. 17. 17:20
 5/11 anonim ***** válasza:

Ez már piszkálva lett?


Már csak azért, mert a C4-hez a pozíciórajz alapján egy kondenzátor illene, és oda egy ellenállás van beforrasztva.


A B+ bekötési pontra kellene mennie az elem pozitív polusának, és oda semmi nincs bekötve. Azt nem látom, hogy a forrasztási oldalon mihez csatlakozik a mostani bekötés.


Egyébként abban a lyukban nem úgy tűnik, mintha alkatrész lett volna, mert nincs forrszem.

2014. márc. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem,nem piszkáltam bele,semmit nem forrasztottam sehova,csak egyszerűen mikor megjött működött,miután meg kicincáltam a vázból már nem
2014. márc. 17. 17:43
 7/11 A kérdező kommentje:
Találtam egy másik üres lyukat, de viszont ennek az aljára csak simán rá van olvasztva egy kis cin. Bár ennek van egy B+ jelzése,de nem lehet hogy a másikon is ezt kell csinálni?
2014. márc. 17. 18:39
 8/11 A kérdező kommentje:
Én már úgy nagyon nem tudok semmi másra gondolni, még max holnap beviszem a technika tanáromnak(tök jófej, tavaly semmi pénzért segített gitár átalakítás,vágásban,és szerintem az ilyenekhez is ért), mondjon valamit. Ha meg az se akkor max veszek egy másikat és úgy veszem hogy 1500 forintért megtanultam hogy ilyen elektronikai eszközökön nem szabad erő demonstrációt tartani, főleg ha nincs is, és nem is nézi senki, és a forrasztások nem azért vannak, hogy a vezetékeknél fogva kiráncigáljam olyan helyről ahova láthatóan beton stabilan be van szorulva.
2014. márc. 17. 22:52
 9/11 anonim ***** válasza:
Az elemhez ne forraszd hozzá a vezetéket, mert meghalhat az elem. Tapasztalat.
2014. márc. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Használj 9V os elemcsatlakozót.
2014. márc. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!