Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lada fordulatszámmérő, pc...

Lada fordulatszámmérő, pc ventilátor fordulat számmérésére?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Nem tudom jó helyre írok.

Először elmesélem mit szeretnék, és aztán hátha tudtok tanácsot adni.

Egy lada pc házat szeretnék csinálni egy ladás ismerősnek. Vettem egy régi toronyházat, egy lada fordulatszámmérőt, egy vízhőfokmérőt, és egy volt mérőt. A pc-ben vízhűtés van. A tartályban már benne van a jeladó méri rendesen, volt mérő meg ugyebár csak kellet hogy kapjon egy 12 voltot. Ezek működnek is. Eljutottam oda hogy bekötném a fordulatszámmérőt. Tápról kap 12 voltot. DE nem tudom mérni a fordulatszámot sem a sárga kábelen, sem a pwm jelen nem küld semmi infót a műszerre. A műszer jó mert kipróbáltuk egy ladában.


Itt kérném a ti tanácsotokat. Előre leszögezem, hogy az ilyen nyák forrasztás, nem az én asztalom.

Kondik ellenállások forrasztásához sem értek. Azaz full hülye vagyok ezen a téren.

Ami érdekes hogy van egy régi itx gépem. Ahol méri a fordulatszámot, de ahogy leszabályoz mert nem húzom a gépet, egyből nullára áll. Ezt kimértem, azért van mert volttal szabályoz és alapon, alacsony fordulaton, van kb 7-8 volt. Ha külön adok neki 12 voltot akkor megint leesik 0-ra a mutató.


A moddingra szánt gépben meg sehogy sem mér semmit. Próbáltam párhuzamosan is bekötni úgy hogy van előtte egy ventilátor úgy sem reagált.

A vízhűtés pumpájának szeretném a fordulatszámát mérni, ami ugyanúgy működik mint egy cpu venti.


Előre is köszi.



#PC fordulatszámmérő
2014. márc. 21. 13:55
 1/4 Tengor ***** válasza:

Kötögetés előtt talán járj utána a dolgoknak, mert aztán amperszag lesz a vége!

Mit akarsz mérni a fordulatszám mérővel? Ventilátor sebességét? Milyen ventilátor? Hova van duga, mennyi tüskével?

2014. márc. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam hogy a vízhűtés pumpájának a fordulatszámát mérném. Ez három tüskés, olyan mint a három eres cpu hűtők, vagy ház hűtések. Annyit tudok hogy a sárga vezetéken ugye egy hall jeladó küldi az infót az alaplapnak.
2014. márc. 21. 14:14
 3/4 A kérdező kommentje:
Ezt jelet szeretném valahogy úgy alakítani, hogy a lada műszer érzékelje. A ladában úgy tudom a gyújtás trafóról kapja a jelet. Amit nem értek, hogy az itx deszkán mérte a fordulatszámot. Ahogy le ement a fsezültség olyan 7-8 volt alá 0-ra esett a mutató. Azaz valahogy biztosan rá lehetne beszélni arra hogy mérjen. :D
2014. márc. 21. 14:17
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]


Tessék, ezt tanulmányozd.


Egyébként szerintem egy mikrokontrollerrel kellene beolvasni a ventilátor fordulatszámokat, és úgy "kiírni" a fordulatszámmérőre. Egy gombbal (kapcsolóval) pedig lehetne váltani a ventik és a pumpa között.

2014. márc. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!