Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Menyire lenne veszélyes ha...

Menyire lenne veszélyes ha egy fém rugót kinyujtanék és a konnektorba kötnémegy kombinált fogóval és a másik végét neki kötném valaminek?

Figyelt kérdés
2014. márc. 27. 15:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Majd meglátod. (Vagy utána már lehet nem fogod)


P.S: De ha mindenképpen meg akarod magad b@s7atni, vagy magadra akarod gyújtani a házat, vannak sokkal jobb trükkök is. Egyébként akkor meg inkább egy vastagabb szöget használj, ha mindenképpen bele akarsz valamit dugni.

2014. márc. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
csak arra vagyok kiváncsihogy életveszélyes! az?
2014. márc. 27. 16:13
 3/12 Trafó1 ***** válasza:

50% esély, hogy eltalálod a fázist elsőre.

70% esély, hogy a rugóanyag nekicsapódik a kezednek.

80% esély, hogy a másik vége kikötésénél megen megráz.


Kb 5 az 1 -hez hogy megrázatod magad.

De ez csak saját tipp.

2014. márc. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
de ha megrázz az életveszélyes vagy csak bazira fáj?
2014. márc. 27. 16:22
 5/12 anonim ***** válasza:
Életveszélyes, az hogy mi lesz a hatása, az több dologtól is függ.Az áram nem játék, ne nyúlj a konnektorba, több villanyszerelő is életét vesztette már munka közben, hétköznapi emberek is
2014. márc. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
És szigetelő talpú cipőben, meg állítólag kikapcsolt (és gondosan "szerelés alatt, ne piszkáld" felirattal ellátott) automata mellett is megesik.
2014. márc. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy semmi bajod nem lesz, lehet, hogy belehalsz. Ez nagyon sok mindentől függ. Ne tedd, mert elég valószínű hogy ennyi ismerettel ha nem is belehalsz, de egy életre megemlegeted (végtag bénulás, stb..).
2014. márc. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Villanyszerelőként írtam soraim (első vagyok). Vagy belehalsz, vagy nem. Ez millió-egy dologtól függ. Miben vagy, milyen talajon, a súlyod, testzsírszázalékod, vérnyomásod, általános kondíciód, mindentől. Ha bal kézzel, jobb lábon állva nyúlsz a fázisba, olyan 90 százalék hogy meghalsz, mert a szíveden megy keresztül az áram, ami valljuk be, nem szerencsés.. Sosem felejtem el, amikor kivonultunk szerelni valahová a belvárosba. A kolléga sikeresen rátalált a fázisra, annak köszönheti az életét, hogy előtte fél perccel vetettük fel vele legalább a villanyszerelő bakancsot. Addig nélküle szerelt, majdnem az életébe került.


AZ ÁRAM ÉLETVESZÉLYES, NE JÁTSSZ VELE! EGY ROSSZ MOZDULAT, ÉS ANNYI!!

2014. márc. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Így van, nem szórakozz ilyennel, semmilyen formában. Zsebteleppel, ceruzaelemmel kísérletezz, ne a hálózati feszültséggel.
2014. márc. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
jólvanértem! de egyszer kiskoromban talán4 évesen vagy 5 nem tudom beledugtam egygyufát! és már nem emlékszemmilyen érzés volt de nem haltam bele de sirtam!
2014. márc. 30. 12:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!