Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 3,5 KW-os hűtő teljesítményű...

3,5 KW-os hűtő teljesítményű inverteres klímának hány amperes biztosítékra van szüksége?

Figyelt kérdés

Valakitől azt hallottam, hogy a 3,5 KW-os hűtő teljesítményű klíma elmegy 10 A-es biztosítékkal és nem kell külön elektromos vezetéket kiépíteni neki, mert a panel lakásba behúzott eredeti vezetékek is elbírják a működtetést.

Igaz ez?

Ha nem, minimum hány mm átmérőjű aluminium vezetékre és hány A-es biztosítékra van szükség? A mérőóránál lévő biztosíték 16 A-es.


2014. ápr. 10. 14:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Alumínium vezetéket nem használunk, csak rezet;

2. 3x2,5 mm2 MBCu az ajánlott vagy 3 szál 2,5mm2 MCu;

3. 16A elméletileg elég, ami ugyan elmegy 1,5mm2-e rézen is, de a 2,5-es biztonságosabb.

2014. ápr. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Csakhogy anno a panel épületek aluminium vezetékkel lettek huzalozva, és akik kint voltak helyszínt felmérni, azok nem mondták, hogy a villanyórától réz vezetéket kell majd bekötni, ők a meglévő hálózattal számoltak.
2014. ápr. 10. 15:11
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egészségükre, én akkor is rézzel csinálnám! /pl. parapettcsatornában/
2014. ápr. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ahhoz már az ELMŰ is kellene, mert a villanyórában más nem kotorászhat.

Egyébként az egyik oldalon azt olvastam, hogy a 3,5 KW-os hűtő teljesítményhez max. 2,6 KW elektromos teljesítmény szükséges, azt meg simán elbírja a hálózat. Ez a 2,6 KW is csak akkor kellene, ha a legnagyobb hőségben kapcsolnám be a légkondit és ahogy csökken a hőmérséklet, egyre kisebb elektromos teljesítményre van szükség, a minimum kb. 0,9 KW.

2014. ápr. 11. 15:23
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ahhoz már az ELMŰ is kellene, mert a villanyórában más nem kotorászhat. "


Villanyóra utáni első kismegszakítótól -vagy olvadó biztosítéktól- már bármelyik villanyszerelő dolgozhat.

2014. ápr. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, a biztosíték táblától már én is meg tudom csinálni. Igaz, hogy nem vagyok villanyszerelő, de annyit konyítok hozzá, hogy ez ne okozzon problémát.
2014. ápr. 13. 09:14
 7/10 A kérdező kommentje:

Annyit még hozzátennék, hogy nem parapet csatornával, hanem ilyen műanyag csatornával akarom megoldani: [link]

Gondolom a három vezetéknek a 21 mm-es szélesség és a 8 mm-es magasság bőven elég.

2014. ápr. 13. 09:23
 8/10 qkker1 ***** válasza:
56%
404 - File or directory not found.
2018. dec. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 qkker1 ***** válasza:
56%
Amúgy, ha valóban értenél a villanyszereléshez, akkor tudnád, hogy a falon kívüli műanyag csatornát hívjuk parapet-csatornának.
2018. dec. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Pont azért kérdeztem, mert nem értek, csak konyítok hozzá. De azért megcsináltam, a klíma szerelőnek már csak a készülékbe kellett bekötni az oda vezetett vezetékeket. Egy kismegszakítót szabaddá tettem, és csak a klíma üzemel róla gondtalanul 5 éve.
2019. júl. 12. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!